Trençkotları doğru kombinlemenin yolları

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz sıcakları yerini yağmurlu havalara bırakıyorken, trençkotların tadını çıkarma vakti geldi demektir. Morhipo MAG ekibi, smart casual bir görünüm için tüm zamanların en ideal parçası olan trençkotları daha modern bir tarzda taşımanın yollarını paylaşıyor. 

Hava durumu haberleri önümüzdeki haftadan itibaren yağışların başlayacağını duyuruyorken, stilimizi de yağmura adapte etmeliyiz. Yağmurlu havaların vazgeçilmez parçası tabii ki trençkotlar! Morhipo MAG ekibi bu kurtarıcı parçayı en iyi şekilde kombinlemenin ipuçlarını veriyor.

Vücut yapısına göre trençkot seçimi
Öncelikle trençkotu mükemmel şekilde taşıyabilmek için vücudumuzla orantılı olmasına dikkat etmek gerekiyor. Çok dar ya da fazla oversize olması rahatsız edici olabilir. Bu nedenle, omuzlara geniş gelmeyen ve çok uzun olmayan modeller tercih edilmeli.  Özellikle minyon bir vücut yapısına sahip olanlar en uzun haliyle dizlere kadar gelen modelleri kullanmalı.

Geniş omuzlu ya da büyük göğüslü olanların göğüs bölgesinde çift kumaş olan trençkotlardan uzak durması gerekiyor. Çünkü bu modeller üst gövdeyi daha büyük ya da geniş gösteriyor.

Kemeri doğru kullanmak işin püf noktası 
Jean pantolon ve tişört ikilisiyle kombin yapmak isteyenler cool görünümlerini tamamlamak için trençkotlarının kemerlerini önlerinde gevşek bir biçimde düğümlemeli.  Elbiseyi tercih edenler ise bu kez kemerlerini arkadan bağlamalı. Bu şekilde elbiseyi biraz daha öne çıkarmak mümkün.

Dikkat çeken parçanın trençkot olması isteniyorsa küçük siyah bir elbise ve şık stilettolarla kombin tamamlanabilir. Bu kombinde kemeri sıkıca bağlamak gerekiyor.

Bejin ötesine geçin!
Trençkot denince akla ünlü bej tasarımlar geliyor. Bu sezon biraz daha cesur olup lacivert, bordo ve pastel tonlardaki diğer renklere şans verilmeli. Sokak stili yıldızları biraz daha çarpıcı bir görünüm için trençkotu giymek yerine omuzlarına atıyorlar. Farklı ve yaratıcı kullanım şekilleri stil sahibi bir hava katıyor.

Trençkot smart casual stili yansıtsa da doğru kominlemeyle geceleri de trençkot giymek mümkün. Özellikle dantel elbiselerin üstüne bir çift topukluyla beraber harika bir görünüm sağlanabilir. Dikkat edilmesi gereken tek şey ise trençkotun kumaşı.

More from the blog

2018 Altın Küre Kırmızı Halı Stilleri

Türkiye genelinde de ilgi ile takip edilen seçeneklerden birisi olan 2018 altın küre kırmızı halı stilleri ile alakalı olarak ünlülerden resimli seçenekleri sizlere sunacağız....

2017 Yılının Göz Alıcı Kırmızı Halı Güzellikleri

Moda dediğimiz zaman genellikle kırmızı halı stilleri çok ciddi anlamda takip edilir. Ünlü kadınlar, büyük organizasyonlarda şıklıkları ve güzellikleri ile karşımıza çıkar ki bu...

Ünlü Kadınların Bu Haftaya Ait Stillerine Göz Atın

İnternet üzerinde yine en çok araştırılan konulardan birisi olan ünlü kadınların haftalık stilleri ile alakalı bundan sonraki süreçte siz değerli okuyucularımıza her hafta yeni seçenekler...

Sonbahar – Kış Sezonunun En Trend Çanta Modelleri

Sonbahar sezonu içerisine girdik ve kadınların şimdiden trend seçenekleri ile alakalı olarak araştırmaları başladı diyebiliriz. Çanta trendleri konusunda markaların son derece farklı ve sıradışı seçenekler...