Tırnak Süsleme Sanatı (Nail Art) Nedir? Nasıl Yapılır?

tarafından
264
Tırnak Süsleme Sanatı (Nail Art) Nedir? Nasıl Yapılır?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Güzellik dediğimiz zaman artık birçok farklı konu ön plana çıkıyor. Kısa bir zaman dilimi içerisinde tırnak süsleme, genç yaşlı her bayan için olmazsa olmazlardan birisi haline geldi. Süsleme yapanlar için ise bilhassa tatil bölgelerinde mükemmel bir gelir kaynağı oldu. Tırnaklar, dış görünüş için olmazsa olmazlardan birisi durumunda.

Tırnakların düzgünlüğü, bakımlı olması kadar göz alıcı olması da yine önem arz eden unsurlardan birisi. Hal böyle olunca tırnak süsleme sanatı biraz daha ön plana çıkan seçenekler arasında yer alıyor diyebiliriz. Bugün tatil bölgelerinde 3 kadından ikisinin tırnaklarının süsleme ile görsel hale getirildiğini görebilme şansına da sahip oluyorsunuz.

Tırnak Süsleme Teknikleri

Öncelikle biraz el becerisi gerektiren ve yaratıcılık isteyen tekniklerden birisidir. Sizlerin de bildiği üzere farklı renklerde ojeler kullanarak hazırlanır. Farklı kalınlıklara sahip birçok farklı fırça kullanılarak süsleme yapılır. Daha genel hatları ile bir ressam inceliğinde ve titizliğinde göz önünde bulundurulması gereken tekniklerden birisidir.

Evinizde kendinizde yapabilirsiniz ancak ters elle süsleme yapmak tam bir eziyet olacağından dolayı bu anlamda işi profesyonellere bırakarak en profesyonel seçenekleri değerlendirmek avantaj olacaktır. Teknikler üzerinde duracak isek şayet özellikle örnekleri incelemeniz önemli olacaktır. Kendiniz yapacaksanız dahi örnekler sizler için son derece yapıcı seçeneklerden birisi olacaktır.

Tırnak Süsleme Sanatı Nasıl Yapılır

Tırnak Süsleme Örnekleri

Aşağıda galeri halinde sizlere sunacağımız örnekler, kısa vadede en trend modeller arasında yer almayı başardı. Genellikle yaz aylarının sıcaklığını yansıtabilmek için gökkuşağı renklerinin kombinlenerek hazırlandığı tasarımlar, hanımlar için çok daha fazla ön planda tuttuğu seçeneklerden birisi oldu. Tabi ki zaman ilerledikçe yaratıcı beyinler ortaya çıkıyor ve daha farklı seçenekler ön plana çıkıyor.

Güzel görünmenin sırları içerisinde en önemli başlıklardan birisi olan el ve ayak tırnakları, artık süsleme sanatı ile birlikte çok daha ilgi çekici bir hale geldi. Kısacası insanlar bakmayacak, dikkat etmeyecekse bile bu tasarımlar ile birlikte çok ciddi anlamda fark yaratmayı başaracaksınız.