Teknoloji tembelleştiriyor, yeni arkadaş bulabileceğiniz 7 yer

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Devir iletişim devri olsa da bazen yeni insanlarla tanışmakta ve bunu yapacak yerler bulmakta zorlanabiliyoruz.

Teknoloji sayesinde evinin salonunda tenis oynayan insanlar elbette biraz tembelleşiyor ama sosyal hayatının ölmesini istemeyenlere yeni insanlarla tanışmak için önereceğimiz yerler var:

Hobilerinizi geliştirin

Farklı şeyler yaparak farklı insanlarla tanışma şansınızı yükseltebilirsiniz. Hobi sınıfları bunun için birebirdir, üstelik burada tanışacağınız insanlarla ortak zevkleriniz olduğunu baştan bilirsiniz. Birlikte geçirilen zaman da uzun olunca daha iyi tercihlere yönelebilir, uzun soluklu arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Takım oyunu

Farklı takım sporlarına yönelerek de yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Takım arkadaşları arasında kurulan bağlar sağlam olur ve bu sosyal hayatta da birlikte takılmalarını sağlar. Sağlıklı bir dostluk herkes için iyi olacaktır!

World Wide Web

İnternet ilişkilerin evrim geçirmesine sebep oldu, adı üzerinde tüm dünya ile bağlantı ve iletişimi sağlıyor. Kötü deneyimler duyuyor olsak da güvenli kurulan bağlantılar pek çok dostluk için taban oluşturabilir.

Aile etkinlikleri

Akrabalar da yeni insanlarla tanışmak için iyi kaynak olabilir. Fırsatları kaçırmayın ve aile/ akraba etkinliklerine katılın. Ayrıca arkadaşlarınızın arkadaşlarından da iyi alternatifler bulabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

Gündelik ritüeller

Her sabah kahvenizi aldığınız kefeden aşina olduğunuz insanlar ile zamanla selamlaşmaya başlamıyor musunuz? Ya da kütüphane, kitapçı, süpermarket. Bu tür tesadüfleri küçümsemeyin.

Çeşitlilik hayatın keyfidir

Eğer her gün aynı şeyleri yapıyor ve bundan çok da memnun kalmıyorsanız, işleri değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. Dışarı çıktığınızda hep aynı mekanları tercih ediyorsanız yeni insanlarla tanışma şansınız düşer, biraz değişiklik herkese iyi gelir.

Yardım etkinlikleri

Yeni insanlarla tanışmak için bir fırsat yarattığı gibi bir işe yaradığınızı hissettireceği ve ihtiyacı olanlara yardım edeceğiniz için psikolojinize de iyi gelecektir. Üstelik bu tür ortamlarda tanışacağınız insanlar şüphesiz iyi karakterli ve kalpli olacaklar.

More from the blog

Enterprise Rent A Car İzmir Araba Kiralama Hizmeti ile Kendinizi Yolculuğun Akışına Bırakın

Bazen bir yolculuğa çıkmak, yolun sizi götürdüğü yere gitmek istersiniz. Bazen de bir tatile çıkmak... Ve bu kez yolunuz İzmir’e düştü. Yolculuğu verimli geçirebilmek, zamanı iyi değerlendirmek...

Durak Takip Sistemi ile Yıllık Maliyetlerinizde %10 Tasarruf Hayal Değil.

Birçok toplu taşıma sistemi, araçlarından en yüksek potansiyeli elde etmek için operasyonlarını kontrol etmek ve yönetmek için gerekli sistemlerden yoksundur. Satko Durak Takip Sistemi’nin sunduğu toplu taşıma...

3D Tarama Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Üç boyutlu tarama cihazı kullanılarak var olan model ya da parçanın bilgisayar ortamına aktarılması işlemine 3D tarama denir.

Dizüstü Bilgisayar Modelleri İle Hayatın Hızını Yanınızda Taşıyın

Farklı markalara ait, geniş fiyat skalasındaki laptop modelleri ile MediaMarkt, herkesin laptop sahibi olmasını sağlıyor.