Teknoloji tembelleştiriyor, yeni arkadaş bulabileceğiniz 7 yer

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Devir iletişim devri olsa da bazen yeni insanlarla tanışmakta ve bunu yapacak yerler bulmakta zorlanabiliyoruz.

Teknoloji sayesinde evinin salonunda tenis oynayan insanlar elbette biraz tembelleşiyor ama sosyal hayatının ölmesini istemeyenlere yeni insanlarla tanışmak için önereceğimiz yerler var:

Hobilerinizi geliştirin

Farklı şeyler yaparak farklı insanlarla tanışma şansınızı yükseltebilirsiniz. Hobi sınıfları bunun için birebirdir, üstelik burada tanışacağınız insanlarla ortak zevkleriniz olduğunu baştan bilirsiniz. Birlikte geçirilen zaman da uzun olunca daha iyi tercihlere yönelebilir, uzun soluklu arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Takım oyunu

Farklı takım sporlarına yönelerek de yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Takım arkadaşları arasında kurulan bağlar sağlam olur ve bu sosyal hayatta da birlikte takılmalarını sağlar. Sağlıklı bir dostluk herkes için iyi olacaktır!

World Wide Web

İnternet ilişkilerin evrim geçirmesine sebep oldu, adı üzerinde tüm dünya ile bağlantı ve iletişimi sağlıyor. Kötü deneyimler duyuyor olsak da güvenli kurulan bağlantılar pek çok dostluk için taban oluşturabilir.

Aile etkinlikleri

Akrabalar da yeni insanlarla tanışmak için iyi kaynak olabilir. Fırsatları kaçırmayın ve aile/ akraba etkinliklerine katılın. Ayrıca arkadaşlarınızın arkadaşlarından da iyi alternatifler bulabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

Gündelik ritüeller

Her sabah kahvenizi aldığınız kefeden aşina olduğunuz insanlar ile zamanla selamlaşmaya başlamıyor musunuz? Ya da kütüphane, kitapçı, süpermarket. Bu tür tesadüfleri küçümsemeyin.

Çeşitlilik hayatın keyfidir

Eğer her gün aynı şeyleri yapıyor ve bundan çok da memnun kalmıyorsanız, işleri değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. Dışarı çıktığınızda hep aynı mekanları tercih ediyorsanız yeni insanlarla tanışma şansınız düşer, biraz değişiklik herkese iyi gelir.

Yardım etkinlikleri

Yeni insanlarla tanışmak için bir fırsat yarattığı gibi bir işe yaradığınızı hissettireceği ve ihtiyacı olanlara yardım edeceğiniz için psikolojinize de iyi gelecektir. Üstelik bu tür ortamlarda tanışacağınız insanlar şüphesiz iyi karakterli ve kalpli olacaklar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.