Tek hareket ile göbek eritme

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Göbek eritme bir çok kişi için oldukça zor bir konu ancak spor eğitmenleri tarafından önerilen ve bu konuda oldukça yararlı olan mükemmel bir göbek eritme hareketi var. Artık siz de göbeğinizden taşan o kötü yağlarla vedalaşabilirsiniz. 

Göbek eritmek için pek çok egzersiz hareketi var ve şimdiye kadar bunların bir çoğunu denediniz, daha az yediniz ve diyet yaptınız ancak hala göbek yağlarından kurtulamadıysanız, size spor eğitmenleri tarafından önerilen göbek eritme konusunda etkili süper bir hareket tavsiye ediyoruz.

Bu hareketi düzenli bir şekilde yapmanız durumunda, belinizden taşan yağlarla vedalaşmanız artık bir haylin ötesine geçecek.

Gerçekte bu hareket bir şınav türü. Fakat bu hareketi daha da zorlaştırmak için pilates topu kullanmanız lazım. Karın bölgesi yağlarından kurtulup sıkı ve düz bir karın için çalışmaya başlıyoruz!

gobek-eritme-hareketi-1

Öncelikle bacaklarınızı pilates topuna yerleştirerek şınav pozisyonuzu alın. yerleştirin.

Hareket yapılırken belinizin kavislenmemesi gerekmektedir. Ayaklarınızı, pelvisinizi ve omuzlarınızı bir hat üzerinde tutun.

Bu pozisyonda (yukarıdaki görselin aynısı) mümkün olduğu kadar uzun süre durun. Duruş pozisyonunuz bozulmaya başlayınca bırakın.

gobek-eritme-hareketi-2

Pilates topu ile farklı bir hareket daha yağmak isterseniz, sırtınız topun üzerine gelecek şekilde yerleşin. Ayaklarınız doksan derecelik açı ile yere bassın. Bu pozisyondayken mekik çekmeye başlayabilirsiniz. Bu harekette dikkat etmeniz gereken konu, kullandığınız pilates topunun gövde genişliğinize göre olmasıdır.
gobek-eritme-hareketi
Konuyla ilgili diğer yazılarımız

Düşük Kalorili 10 Diyet Kahvaltı Önerisi

Zayıflamak için diyet yapanlara destek olacak düşük kalorili diyet kahvaltı önerileri…

En etkili ve hızlı göbek eritme hareketleri

Göbek eritmek size çok zor mu geliyorsa korkmanıza gerek yok. İşte göbek eritmek için en pratik ve hızlı göbek eritme hareketleri…

Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme

Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme, selülit giderme, siyah nokta maskesi ve bunlar dışında daha pek çok faydasını sizler için bir araya getirdik.

1 haftada vücudunuzu yaza hazırlamanın 7 yöntemi

1 haftada hayalinizdeki vücuda kavuşmak ve yaz sezonuna formda girmek mümkün. Diyet uzmanı Merve Tığlı Çınar’dan 7 günde vücudu yaza hazırlamanın ipuçları.

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...