Teis Başkanından Zayıflama İlaçları Uyarısı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, hayati tehlike oluşturan zayıflama ilaçlarının satışının Sağlık Bakanlığı tarafından denetim altına alınmasını ve sadece eczanelerde satışının sağlanmasını istedi.

Bu tür ilaçların, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde ruhsat alınıp, satılmasına izin verildiğine dikkat çeken Nurten Saydan, şunları söyledi:

“Hafta sonu bazı basın yayın organlarında Nilüfer Gülmez’in haberini üzüntüyle okuduk. TEİS olarak başlangıçtan beri ilacın sadece eczanelerden ve eczacılar tarafından verilmesi gereken bir madde olduğunu, bitkisel olmasının zehir olduğunu unutturmaması gerektiğini vurguladık. Ancak gelinen noktada halen zayıflama ilaçları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ruhsatıyla rahatlıkla basın yayın organlarında, internet sitelerinde satılmakta ve yine bu süslü reklamlara inanan gencecik bedenler ölüm kalım savaşı vermektedirler. Bilinmelidir ki bitkisel bile olsa tablet, kapsül, şurup vs formu verilmiş ilaçların Sağlık Bakanlığı onayında satılması gerekir. Halkımızın sağlığının birinci sorumlusu olan Sağlık Bakanlığı, bu ilaçların öldürücü olduğunu bile bile hala Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde ruhsat alınıp, satılmasına nasıl göz yumuluyor anlayabilmiş değiliz. Zayıflama ilaçlarının satışına dur demek için daha kaç can kaybı gerekli ?”

Nurten Saydan, Sağlık Bakanlığı’nın, halkın sağlığı için kamuoyuna yaptığı açıklamalarla yetinmeyip, bu ürünlerin ruhsatını kendi bünyesine almasını ve yanıltıcı reklamlarla satışını durdurmasını istedi. – Kayseri

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.