Taylan Kümeli’den diyet önerileri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ünlü Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli merak ettiğiniz soruları yanıtladı. Bu diyet önerileri ile diyet listenizi hazırlamanızda fayda var.

Ünlü Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli merak ettiğiniz soruları yanıtladı.

Göbeği ya da baseni zayıflatan özel diyetler duyuyoruz. Diyetle bölgesel zayıflama mümkün müdür?

Doğru beslenme programlarında kilo veren kişinin vücudundan yağ kaybı olur.Yağ fazlalığı hangi bölgede varsa, zaten kayıp o bölgeden olur.

Ancak uzun yıllar belli bölgelerde fazlalık yaşayan kişilerin özelliklerine göre fiziksel aktiviteler ve bir takım yiyecek önerilerim olur.

Diyette kendini ödüllendirmeyi onaylıyor musunuz? Kısıtlamaları neler olmalı?

Öncelikle sağlıklı beslenmeye geçiş zaten bireyin kendini ödüllendirmesidir.Doğru beslenerek hem kendi vücudunu estetik açıdan mükemmmellleştirir,hem de daha sağlıklı hale getirir.

Ancak eski zararlı beslenme alışkanlıklarına özlem duyuyorsa haftada bir öğün çok sevdigi muzur bir yiyecek ödül gibi önerilir.Ancak bu yiyecekte miktarın ne kadar önemli oldugu ödül verilirken vurgulanmalıdır.

Son zamanlarda ünlülerin kilo verme adına süt ürünlerinden vazgeçtiği konuşuluyor. Siz ne öneriyorsunuz?

Süt doğduğumuz andan itibaren hayatımızda varolan ve varolması gereken bir besin. Sütün türevleri de öyle..Yani yogurt peynir v.s. Ancak eğer süte karşı intoleransımız veya süt alerjimiz varsa bunu tesbit edip o şekiilde beslenebiliriz.

Bu besin grubunu hayatımızdan çıkarmak sadece yine popüler kültüre inanarak sağlığımıza zarar vermektir.

Yaza hazırlanırken kilo vermeyi hızlandırmak için belli başlı yapılması gerekenler neler?

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için sadece bir mevsime odaklanmamak ilk ilkemiz.Güne ilk başladığı andan itibaren bedenine saygı duyarak beslenmeyi kendine hatırlatmak ise ikincisi…

Günde 12 bardak su içmek,yemeklerini yavaş yemek,karbonhidratı öglen yemek,haftanın üç günü 45 dk.spor yapmak.

Keten tohumu, bitki çayları, elma sirkesi gibi doğal destekleyiciler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bunlar doğanın bize sunduğu mükemmel fırsatlar ancak popüler kültürün oyuncağı olmayıp bilimsel söylemle anıldığı sürece.. Çünkü bilimden uzak insanlar kulaktan duyduğu sözcüklerle başka insanların sağlıklarını etkiliyebiliyorlar.

www.taylankumeli.com’da sorduğunuz tüm besinlerin sağlığımız için önemi bilimsel verilerle anlatılıyor,dilerseniz okuyabilirsiniz.

 

Elmaelma

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.