Taylan Kümeli’den 7 özel diyet önerisi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ünlü Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli merak ettiğiniz soruları yanıtladı ve sizler için özel 7 diyet önerisi verdi.

Türkiye’nin önde gelen Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli sağlıklı beslenme ve diyet hakkında tüm soruları cevaplandırdı. Gündemde olan diyetler ne kadar doğru ve etkili? Sağlıklı beslenme için nelere dikkat etmeli?

İşte sorular ve yanıtları…

Göbeği ya da baseni zayıflatan özel diyetler duyuyoruz. Diyetle bölgesel zayıflama mümkün müdür?

Doğru beslenme programlarında kilo veren kişinin vücudundan yağ kaybı olur.Yağ fazlalığı hangi bölgede varsa, zaten kayıp o bölgeden olur.

Ancak uzun yıllar belli bölgelerde fazlalık yaşayan kişilerin özelliklerine göre fiziksel aktiviteler ve bir takım yiyecek önerilerim olur.

Göbek yağlarını eritmeye yardımcı yiyecekleri görmek için tıklayın!

Diyette kendini ödüllendirmeyi onaylıyor musunuz? Kısıtlamaları neler olmalı?

Öncelikle sağlıklı beslenmeye geçiş zaten bireyin kendini ödüllendirmesidir.Doğru beslenerek hem kendi vücudunu estetik açıdan mükemmmellleştirir,hem de daha sağlıklı hale getirir.

Ancak eski zararlı beslenme alışkanlıklarına özlem duyuyorsa haftada bir öğün çok sevdigi muzur bir yiyecek ödül gibi önerilir.Ancak bu yiyecekte miktarın ne kadar önemli oldugu ödül verilirken

Son zamanlarda ünlülerin kilo verme adına süt ürünlerinden vazgeçtiği konuşuluyor. Siz ne öneriyorsunuz?

Süt doğduğumuz andan itibaren hayatımızda varolan ve varolması gereken bir besin. Sütün türevleri de öyle..Yani yogurt peynir v.s. Ancak eğer süte karşı intoleransımız veya süt alerjimiz varsa bunu tesbit edip o şekiilde beslenebiliriz.

Bu besin grubunu hayatımızdan çıkarmak sadece yine popüler kültüre inanarak sağlığımıza zarar vermektir.

Keçi sütünün 10 faydasını görmek için tıklayın!

Yaza hazırlanırken kilo vermeyi hızlandırmak için belli başlı yapılması gerekenler neler?

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için sadece bir mevsime odaklanmamak ilk ilkemiz.Güne ilk başladığı andan itibaren bedenine saygı duyarak beslenmeyi kendine hatırlatmak ise ikincisi…

Günde 12 bardak su içmek,yemeklerini yavaş yemek,karbonhidratı öglen yemek,haftanın üç günü 45 dk.spor yapmak.

More from the blog

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

İsveç Diyeti ile Evde Kolay Zayıflama, 13 Günde 12 Kilo Verin

Türkiye genelinde ve dünya genelinde en popüler zayıflama seçeneklerinden birisi olan İsveç diyeti ile alakalı olarak en güncel bilgileri sizlere sunacağız. 13 günde 12 kilo vermeye hazır mısınız?