Tatil Kilolarını Kışa Taşımayın!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yıllık izinlerde gidilen restoranlardaki leziz yemekler, Ramazan Bayramı’ndaki şeker ve tatlılar ve belki de gelinliği çıkardıktan sonra balayı ile başlayan rahatlamanın getirdiği boşvermişlik sonucu aldığınız birkaç kilodan, kısa süreli diyetlerin yardımıyla kurtulabilir, daha az hareket edilen ve yağ depolamaya oldukça müsait olan kış mevsimi öncesi maçın henüz ilk dakikalarında durumu beraberliğe getirebilirsiniz. Womenist olarak size kısa sürede sonuç almanızı sağlayacak 3 diyet farklı diyetten ve bazı taktiklerden bahsetmek istedik… Tabii bu diyetleri uygulamadan önce doktorunuzdan tavsiye almanızı muhakkak öneririz. Unutmayın ki her diyet herkeste aynı sağlıklı etkiyi göstermeyebilir.

Dash diyeti

ABD’de yüksek tansiyon problemi olan hastaların tedavisinde önerilen bir diyet olarak ortaya çıkan fakat daha sonra kilo vermek isteyenler tarafından da kullanılan ve fazla da zorlayıcı olmayan Dash diyeti, hem sağlıklı hem de 14 gün içinde etkisini hissedilir derece gösteriyor. Kolesterolün azalmasına da yardımcı olan ‘dash diyeti’nde bol miktarda potasyum, kalsiyum ve magnezyum, yağı azaltılmış yiyecekler, süt ürünleri, sebze ve meyve tüketiliyor. Örnek bir dash diyeti listesi ve uymanız gereken kurallara dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Lahana çorbası diyeti

Hızla kilo vermek isteyenlerin uygulayabileceği, son yıllarda oldukça popüler olan ve ünlü kişilerin de başvurduğu lahana çorbası diyeti de kış öncesi forma girmenize yardımcı olabilir. Fakat bu isim altında internet veya başka bir kaynaktan bulduğunuz diyet programını uygulamadan önce, doktorunuzla görüşmenizi de tavsiye ediyoruz. Zira, sağlığınız için riskli de olabilir. Dr. Ender Saraç’ın 1 gün içinde toplamda 2 litre tüketebileceğiniz, bir hafta sürecek bir lahana çorbası diyeti örneği;

1. Gün – Lahana çorbası ve yanında muz dışında sevdiğiniz herhangi bir meyve

2. Gün – Lahana çorbası ve yanında az miktar tereyağı ve patates haşlaması içeren sebze

3. Gün – Lahana çorbası ve yanında sebze ve meyve, ancak burada patates ve muz dışında olanlar yenebilir

4. Gün – Lahana çorbası ve yanında yaklaşık 8 adet muz

5. Gün – Lahana çorbası ve yarım kilo dana Eti ve 6 adet domates,

6. Gün – Lahana çorbası ve yanında istediğiniz kadar dana Eti ve sebze, patates dışında

7. Gün – Lahana çorbası ve esmer pirinç, sebze ve meyve (patates olmayacak) ayrıca şekeri olmayan bir meyve suyu tercihi…

Ender Saraç Lahana çorbası hazırlanışı: Malzemeleri bir tencereye atıp kaynatın. Beyaz lahana haşlandığı zaman kaynama işlemini sonlandırabilirsiniz. Mikser yardımıyla çırpın. Yaptığınız çorbayı ağzı sıkı ve iyi muhafaza edebileceğiniz bir kapta saklayın.

Kaynak:Womenist.net

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.