Taşların enerjisi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Doğal taşların gücünden faydalanın.

 

Dünya üzerinde pek çok taş, bu titreşime ve frekansa sahiptir. Uzak doğu felsefelerinin tamamında, taşları belirli özelliklerine göre kullanma vardır. Bazıları iyileştirici güce sahipken, bazıları ruhsal enerjimizi dengelemektedir. Hatta bazı efsanelerde, taşların tılsımlı etkileri olduğu ağızdan ağıza anlatılmaktadır. Örneğin Kabe’de bulunan siyah taş ve Türk Tarihindeki yağmur yağdıran Yada taşları gibi.

Akik, ağrıları gidermek için kullanılır. Akuamarin, solunum yolu, astım, bronşit, guatra iyi gelir. Florit, baş ağrısı için kullanılır. Kehribar, ağrıyan noktalarda kullanılır. Malakit, romatizmalarda, kramplarda, karın ağrılarında kullanılır. Bu taşlar gibi, yüzlerce örnek verilebilmektedir. Dünya tarihi boyunca kullanılan taşlar, son yüzyılda unutulmuş ve kullanımı bırakılmıştır. Bizim kültürümüzün en önemli efsanesi olan Yada taşı, nerden geldiği bilinmeyen fakat, yağmur yağması istenildiğinde bardaktan boşanırcasına yağmur yağdıran bir taş olarak anlatılmaktadır. Efsanenin başında, bu taşın gökyüzünden hediye geldiği anlatılmaktadır. Bunun gibi, tarihde çok konuşulan ve anlatılan taşlar vardır. Örneğin Mısır efsanelerinde, belirli taşların eşyalara ve cisimlere hükmedildiğinden sıklıkla bahsedilmektedir. Hatta bazı çılgın kişiler, mısır piramitlerinin bu taşlar yardımı ile yapıldığından bahseder. Atlantis efsanelerinde, bazı taşların yardımı ile lazer benzeri ışıkların oluşturulduğu anlatılır. Atlantislilerin çok ileri bir medeniyet oldukları ve cisimleri kontrol edebildiklerinden bahsedilir. Taşlar ile ilgili pek çok efsane vardır.

Taş satın alırken, öncelikle sizi gerçekten çekecek olan taşı satın almak en etkili yöntemdir. Çünkü fiziksel ve ruhsal olarak taş sizi çekecektir. Kırık ve zedeli taşları satın almayınız. Böyle taşlar, etkilerini tam olarak gösteremezler. Taşınızı kullanmaya başladıktan bir süre sonra, tuzlu su ya da deniz suyu içinde bir gün bekletmek, su ile durulayıp tekrar kullanmak gereklidir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.