Tasarım ve İçerik? Hangisi Daha Önemli?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Web sayfalarında ikisi de önemli olan unsurlardır. Tasarım ne kadar güzel olursa olsun, içeriği zayıf olan bir site hiç bir zaman başarılı olamaz. Oysa içeriği zengin olan bir site, tasarımı kötü de olsa başarılı olabilir. Tabi ki en güzeli tasarımı da, içeriği de iyi olan bir site hazırlamak. Çok konu her zaman iyi değildir. Sitenizin birçok konuda hizmet veriyor olması, iyi olması anlamına gelmez. Diğer sitelerde de bulunan şeyleri tekrarlamak yerine, daha farklı şeyler bulmaya özen gösterin, ya da onlardan daha iyisini yapın.
Tasarım ajansının maliyetleri gereksiz yere arttırmaması için nelere dikkat etmeli?
Her şeyden önce profesyonel bir firmayı tercih edin. Sonraki günlerde herhangi bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda, karşınızda bulabileceğiniz bir şirket olursa, böyle bir soru işareti taşımıyor olacaksınızdır. Üstelik birçok profesyonel şirket, KOBİ’lere özel paketler çıkartarak, fiyatlarını ve servis hizmetlerini olabildiğince minimuma indirgemiş durumda. Bu şekilde karşınızda şirket olunca, sizinle olan ilişkisini bir kereye mahsus görmeyecek ve uzun vadeli bir ilişki adına, size ihtiyacınız olan modülleri, en uygun fiyatlara sunmaya çalışacak.

Web sitesi yapan şirketin kalitesi, profesyonelliği nasıl anlaşılır?
Eğer web sitenizi yapan şirket, sizi arama motorlarına kaydettirecek teknolojik bilgiden yoksunsa, siteniz ne yazık ki masraf hanesine yazılabilir. Gelen ziyaretçinin sitenizde kalıp kalmamasını sağlayacak olan şey, çekici, kolay gezilebilir ve hatasız kodlanmış bir tasarım olmasıdır. Eğer siteniz çok geç yükleniyor, hatalar veriyor, renk seçimi göz yoruyor ve neyin nerde olduğu belli olmuyorsa, terk edilecektir. Profesyonellik, aynı zamanda yeni bir ürün gamı eklemek, yılbaşı promosyonu düzenlemek için aradığınız zaman karşınızda bulabileceğiniz bir müşteri temsilcisinin olmasını ve müşteri temsilcinizin, teknolojik trendleri takip edip, size uygun çözümleri zaman içerisinde sunmasını da gerektirir. Son olarak, tercih edeceğiniz bu profesyonel firma; referansları, anahtar teslim çözümleri ve size özel teklifi ile bu yola birlikte çıkmanız gereken adrestir.

Kaynak: kobifinans.com.tr

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.