Tarzınıza ve Kullanacağınız Alana Göre Mangal Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Havaların ısınmasıyla birlikte herkes dışarıda daha fazla vakit geçirmeyi arzuluyor. Kapalı alanlarda ev ve iş yerlerinde geçirdiğiniz kış aylarını geride bırakmayı fırsat bilerek bahçelerinizde ve piknik alanlarında zaman geçirmeye var mısınız? Açık havada zaman geçirip mangal yakmak, yemeğin lezzetine lezzet katmak sizin de hakkınız! Peki mangal seçimi yaparken bütçenize uygun ve en kullanışlı ürünü nasıl seçmelisiniz?
Havalar Isındığı Gibi Doğayla Kucaklaşan Piknik Tutkunları İçin
Piknik yaparken kullanacağınız mangal çeşidinin portatif olması ve taşınmasının kolay olması en büyük önceliğiniz olmalı. Dağ tepe demeden gittiğiniz piknik alanlarında yanınızda taşıyacağınız eşyaların size yük olmaması, aksine sizin işinizi kolaylaştırması oldukça önemli. Bu sebeple alacağınız ürünün hafif ve küçük boyutlarda olması sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayakları katlanabilen ve çıkartılıp takılabilen mangal çeşitleri, arabanızın bagajına kolaylıkla sığacak ve diğer eşyalarınız için sizlere çok daha fazla yer kalacak. Bu sayede sevdiklerinizle yaptığınız küçük kaçamaklar da fazladan kurulma ve toplanma uğraşları yaşamadan pratik bir şekilde istediğiniz yere kurulup, istediğiniz zaman hızlıca toparlanabileceksiniz. Taşıyacak yeriniz mi yok? Bunun da çözümü tek kullanımlık mangallar. Bu tip ürünler alüminyum olmaları ve yakımının kolay olması sayesinde, oldukça hafif ve az yer tutup imdadınıza yetişiyor. Tek kullanımlık bu mangalları işiniz bittikten sonra söndürüp çok kolay bir şekilde geri dönüşüme kazandırabilir ve çevreyi kirletmeden keyfini çıkartabilirsiniz.

Bahçem Varken Mangal İçin Başka Yere İhtiyacım Yok Diyenler İçin
Havaların güzelleşmesine rağmen siz de kendi evinizin rahatlığını başka yerlere tercih etmeyenlerden misiniz? Pikniğe gerek yok ben kendi bahçemde rahatlamayı tercih ediyorum mu diyorsunuz? O zaman seçeceğiniz mangal çeşidinin özellikleri bambaşka bir boyut alıyor.
Boyutları arttıkça daha fazla özelliğe sahip olabilir ve daha fazla kişiye yemek yapabilme imkanı bulabilirsiniz. Alacağınız ürünün tekerlekli ayak içermesi sayesinde bahçenizde kullanım kolaylığı sağlayacaksınız. Kapak yapısı olan ürünler sayesinde ise bahçenizde barbekü de yapabilecek yemeklerde aradığınız o dumanlı tada ulaşacaksınız. Ayrıca yaptığınız etlerin kurumasını ve soğumasını önleyerek yemek sırasında yaşayabileceğiniz olumsuzlukları da önleyeceksiniz. Daha büyük yapıdaki ürünlerde mangal kömürü, maşa gibi ihtiyaçlarınızı depolayabileceğiniz alanlar sayesinde daha derlenmiş, toplu bir alana sahip olabilir gereksiz yayıntıları ortadan kaldırabilirsiniz. Büyük yapıda alacağınız ürünlerin bir artısı da, tezgah olarak kullanabileceğiniz alanlara da sahip olmaları sayesinde kazanacağınız hazırlık alanı olacak. Bir yandan yanmasını beklerken, bir yandan da etleri ve sebzeleri yanı başında hazırlayarak kendinize zaman kazandıracaksınız.
Mangal Yapmayı Seviyorum Fakat Pişirme Bana Göre Değil Diyenler İçin
Çoğu zaman açık havada yemek pişirmek isteyen herkesin karşılaştığı problemlerden birisi de yakmanın uzun sürmesi. Bir diğer sorun ise kömür kullanılan mangallardan çıkan dumanların bazı yerlerde sizlere problem olabilmesi. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için ise yapmamız gerek şey ise oldukça basit: Gaz ile çalışan mangalları tercih etmek! Bu tipler, kömür dumanı ve hazırlık süresi gibi sıkıntılardan sizleri kurtararak sorunlarınıza çözüm getiriyor. Kolayca yanmaları sayesinde direkt olarak yemek pişirme aşamasına geçmenizi sağlayacak bu ürünler pratiklik açısından büyük kolaylık sağlamakta. Ev tipi modellerin az yer kaplamaları ve tekerlekli ayakları sayesinde daha rahat taşınmaları büyük bir rahatlık sağlamakta. Bu modellerde, tezgah kısımları sayesinde mangal başında hazırlıklarınızı kolayca tamamlayacak ve sizlere yemeklerinizi keyifle yerken açık havada vakit geçirmek için daha fazla zaman kalacak.

Açık havada vakit geçirmek sevdiklerinizle birlikte baharın tadını çıkartmak sizin de hakkınız! Mangal keyfinizi en üst seviyeye çıkartacak en uygun mangal fiyatları ise Koçtaş’ta! Tarz ve yönteminize uygun tüm çeşitleri de yine Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Üstelik online alışveriş kolaylığı ile dilediğiniz her yere gelmesini sağlayabilirsiniz. Baharın keyfini doyasıya çıkarmanız dileğiyle.

More from the blog

Daha Sağlıklı Olmak için Yiyebileceğiniz 7 Kuruyemiş

Kuruyemişler protein, sağlıklı yağlar ve antioksidanlarla dolu sağlıklı atıştırmalıklardır. Dengeli bir beslenmede meyve, sebze ve kepekli tahıl yemenin yanı sıra, mükemmel bir ara öğün...

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

“Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York Times Square’de tanıtıldı

Çin'in 5 Kasım'daki 2. Uluslararası Uluslararası İthalat Fuarı'nın açılış gününde, “Yiwu Çin Ticaret Şehri” markası New York'taki Times Square'de tanıtıldı ve dünyanın dört bir...

Bir Fincan Kahve, Bir Yudum Mutluluk

The Mill kahve severlerin dünyasına, dumanı üstünde tüten sıcak ve içten bir gülümseme vaadiyle merhaba diyor.