“Tam sürüm” Windows 8, 39.99 dolar mı olacak?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Windows 8’e yükseltme yapmadan, “tam sürüm” bir Windows 8 satın almak, bize ne kadara mal olacak?

 • Microsoft‘un diğer Windows’lardan sadece 39.99 dolar karşılığında Windows 8’e yükseltme fırsatı sunacağını sizlere daha önce duyurmuştuk. Şimdi ise Microsoft içinden gelen bir sızıntıya göre şirket, bir perakande satış seçeneği sunmayabilir – böylece Windows 8’in OEM sürümü de “tam sürüm” olarak kullanılabilir.

  Microsoft’tan Paul Thurott ve Mary Jo Foley‘in iddialarına göre Microsoft, perakande Windows 8 yerine sadece şu iki paketi sunacak: Windows Yükseltme DVD’si (39.99 dolar), Windows 8 Sistem Yapılandırma Kit’i (OEM).

  Windows 8 Sistem Yapılandırma Kit’i, kendi bilgisayarınızı toplarken satın almanız gereken Windows sürümü ve teknik anlamda “tam sürüm” olarak kullanılabiliyor. Yükseltme sürümü ise önceden Windows XP, Vista veya Windows 7’ye sahip olmanızı gerektiriyor. Thurott, Windows’un normalde tam bir sürümünün olduğunu, ancak artık olmayabileceğini de söylüyor ve bununharika bir şey olduğunu vurguluyor.

  Windows 7’nin Profesyonel OEM sürümü 134.99 dolar, perakande sürümü ise 299 dolar karşılığında satılıyordu. Windows 8’in fiyatı gerçekten 39.99 dolar olursa, bunun büyük bir fark olacağı kesin.

  Resimlerle: Windows 8’de yeni renk seçenekleri

   

  Kaynak:milliyet.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.