Takı ve Aksesuar Dünyası

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

 

Bu aralar takı ve aksesuar ürünlerine ne kadar ilgi duyduğumu anlatamam.Özellikle ‘yükte hafif,pahada ağır’ deyiminden yola çıkarak beni cezbeden aksesuarlar gerçekten dikkat çekiyor.Son yıllarda artık başlı başına sektör durumuna gelen takı&aksesuar piyasası yaratıcı dizaynlar ile ön plana çıkarken pazar payını günden güne arttırıyor.

Aksesuar ile ilgili piyasa araştırması yaparken sıkılıp elime gazeteyi alim dedim ve oda ne Sabah gazetesinde ‘Pınar Çelik’e ait yazıyı gördüm.Açıkçası yazıyı okuduktan sonra gönlüm  fethedildi ve daha bir hevesle araştırma işine geri döndüm:)

Çelik’in yazısından küçük bir alıntı yaparsak, “Belki satar” deyip mağaza köşelerine sıkıştırılan aksesuarlar kadınlar tarafından keşfedilince işler değişti. Markalar, 2010’da 1 milyar dolar büyüklüğe ulaşan aksesuar işini büyütüyor.2009’da 750 milyon dolar olan aksesuar satışları yüzde 35 büyüyüp 1 milyar doları aşınca mağazalarında hiç olmayan aksesuarlara önce kornerlarda yer veren markalar şu sıralar bu alanları büyütme ya da mağazalaştırma derdine düştü.” Yazının geri kalanını buradan okuyabilirsiniz.

İnşallah bu sektörün kapıları tamamen kapanmamıştır diyerek yazıyı bitiriyorum ve sizleri seçtiğim bazı takı&aksesuar modelleri ile baş başa bırakıyorum.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.