Sütyen ile Petrolün Ne İlgisi Var ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Şu globalleşen dünya da artık ne yapacağız merak ediyorum doğrusu. Başlarda Orta Doğu’da ki isyanların sadece siyasal olduğunu düşünüp oradaki insanların özgürlüklerine kavuşmasını 4 gözle bekliyordum.Hala bekliyorum fakat bazı gelişmeler canımı sıkmıyor da değil.

Şimdi bu konunun sütyen ile ne alakası var diyebilirsiniz.Bende başta öyle düşünmüştüm fakat fotoğrafa geniş açıdan bakmayı unutmuşum.Geçen hafta toptan sütyen siparişleri aldığımda tedarik süreci başladı ancak fiyatların %100’e yakın arttığını görünce şaşırdım ve hep aynı cevabı aldım “pamuğa gelen %100 zam”.

Bu durum canımı sıktı açıkçası ne alan söyliyeyim.Bende bir araştırma yapim dedim.Bakım TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci ne diyor :

Pamuk fiyatlarının sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yükseldiğini, bunun birkaç temel nedeni bulunduğunu ancak, son günlerdeki en önemli artış nedeninin ham petrol fiyatlarındaki yükseliş olduğunu belirtti.

”Ham petrol ile pamuğun ne ilgisi var?” diye düşünenlerin olabileceğini belirten Kirişci, ”Günümüzde artık elyaf sadece pamuktan değil, ham petrolden de üretilebiliyor. Bu nedenle son dönemlerde, ham petrolden elde edilen suni elyafın fiyatındaki yükseliş, pamuk elyafına olan talebi daha da artırdı”

Anlayacağınız şu petrol, giydiğimiz iç çamaşırını bile etkiliyor.Gerçi bunu fırsat bilen bazı insanlar extra etki sağlıyorlar ama neyse artık yapacak bişey yok umarım bu artışlar devam etmez.

Bu arada aşağıdaki bazı modellerin fiyatını toptan veya parakende olarak merak edenler  iletişim sayfasından bana ulaşabilirler.

 

More from the blog

2018 Grammy Kırmızı Halısından Ünlü Stilleri

Uzun bir süredir heyecan ile beklediğimiz 2018 Grammy ödülleri kırmızı halısı birçok ünlü ismin birbirleri ile yarışına sahne oldu. Güzellikler, mükemmel elbiseler ve daha...

Yeni Trend: Kırmızı Ayakkabı Modelleri

Trendleri takip eden değerli bayanlar için yeni sezon seçeneği kırmızı ayakkabı modelleri olarak dikkat çekecek. Türkiye genelinde modaya karşı eğilimin ciddi anlamda artması ile...

2018 Altın Küre Kırmızı Halı Stilleri

Türkiye genelinde de ilgi ile takip edilen seçeneklerden birisi olan 2018 altın küre kırmızı halı stilleri ile alakalı olarak ünlülerden resimli seçenekleri sizlere sunacağız....

Swarovski Sevgililer Günü Serisi Dikkat Çekiyor

Sevgililer günü yaklaşıyor ve markalar çalışmalarına yön vermeye başlarken Swarovski Sevgililer Günü serisi adından oldukça söz ettirecek. Katalog çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan kampanyanın görselleri...