Sütyen ile Petrolün Ne İlgisi Var ?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Şu globalleşen dünya da artık ne yapacağız merak ediyorum doğrusu. Başlarda Orta Doğu’da ki isyanların sadece siyasal olduğunu düşünüp oradaki insanların özgürlüklerine kavuşmasını 4 gözle bekliyordum.Hala bekliyorum fakat bazı gelişmeler canımı sıkmıyor da değil.

Şimdi bu konunun sütyen ile ne alakası var diyebilirsiniz.Bende başta öyle düşünmüştüm fakat fotoğrafa geniş açıdan bakmayı unutmuşum.Geçen hafta toptan sütyen siparişleri aldığımda tedarik süreci başladı ancak fiyatların %100’e yakın arttığını görünce şaşırdım ve hep aynı cevabı aldım “pamuğa gelen %100 zam”.

Bu durum canımı sıktı açıkçası ne alan söyliyeyim.Bende bir araştırma yapim dedim.Bakım TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci ne diyor :

Pamuk fiyatlarının sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yükseldiğini, bunun birkaç temel nedeni bulunduğunu ancak, son günlerdeki en önemli artış nedeninin ham petrol fiyatlarındaki yükseliş olduğunu belirtti.

”Ham petrol ile pamuğun ne ilgisi var?” diye düşünenlerin olabileceğini belirten Kirişci, ”Günümüzde artık elyaf sadece pamuktan değil, ham petrolden de üretilebiliyor. Bu nedenle son dönemlerde, ham petrolden elde edilen suni elyafın fiyatındaki yükseliş, pamuk elyafına olan talebi daha da artırdı”

Anlayacağınız şu petrol, giydiğimiz iç çamaşırını bile etkiliyor.Gerçi bunu fırsat bilen bazı insanlar extra etki sağlıyorlar ama neyse artık yapacak bişey yok umarım bu artışlar devam etmez.

Bu arada aşağıdaki bazı modellerin fiyatını toptan veya parakende olarak merak edenler  iletişim sayfasından bana ulaşabilirler.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.