Suda kulağınızı koruyun

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hala tatile gitmeyenler ya da tatiline devam edenler; deniz, kum ve güneşe dikkat. Kulaklarınızı koruyun.

Tatil için genellikle en iyi seçenek deniz, güneş, kum üçlüsüdür. Ancak bu muhteşem üçlünün sağlığınızı tehdit etmemesi için göz ardı etmemeniz gerekenler de var. Hisar Intercontinental Hospital Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Seyhan Alkan tatilini denize ve havuza girerek geçirecek olanlara önerilerde bulundu. Özellikle denize ve havuza yoğun girilen yaz döneminde dış ve orta kulak problemlerinin sıklığının arttığına değinen Alkan; ‘Suya uzun süre maruz kalma sonucunda dış kulak kanalının bakteriyel dengesi bozulur ve enfeksiyonlar görülebilir. Bazı insanlarda kulakta egzama ve kulak kiri birikme eğilimi normale göre daha fazladır, bu nedenle tatile çıkmadan önce mutlaka doktora görünmeleri gereklidir.’ açıklamasında bulundu.

ENFEKSİYON RİSKİNE DİKKAT

Kulak yapınız hassassa uygun bone ve kulak tıkacı kullanın. Suya çok fazla dalmayın. Uzun süre su altında kalma sonucunda kulağınızda ağrı ve dolgunluk hissi oluşursa kulağınızı kurulayarak bir süre suya girmeyin. Ağrı kesilmiyorsa ve acı varsa mutlaka hekime başvurun.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.