Su Diyeti ile Hızlı Kilo Vermek Mümkün mü?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Son zamanlarda daha da popüler olmaya başlayan su diyetini sizler için araştırdık. Aslında yeni gibi dursa da diyet programı 1970’li yıllarda ABD’li diyetisyenler tarafından bilimsel makale yayınlanarak dünyaya duyurulmuştur. Her ne kadar kökü 1970’li yıllara kadar dayanmış olsa da, son zamanlarda su diyeti hakkında çıkan yazı, makale ve haberler hiç olmadığı kadar fazla… Bunun sebebi, gerçekten de su diyeti önerilerinin zayıflamaya katkısının geniş bir kesim (su diyeti ile zayıflayanlar) tarafından tescillenmiş olması.

Su diyetinin diğer diyetlerden farkı nedir?

Su diyeti ile yapılan diyet programında kalori veya gıda sınırlaması diye bir durum söz konusu değil. Ayrıca spor yapma gibi bir zorunlulukta yok. Aslında uzmanların bazıları gıda sınırlamasının olmaması ve sporun zorunlu tutulmadığı su diyetini diyetten saymazlar. Sadece kişinin günlük su miktarını almasını sağlayan bir uygulama olarak lanse ederler.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti


Bazı uzmanlar her ne derse desin suyun metabolizmayı harekete geçirmesi, açlık hissini azaltması düşüldüğünde doğal olarak hem spor, hem de gıda sınırlamasının söz konusu olmuş olduğunu söylemek mümkündür. Zaten su diyetinde içilen soğuk suyun vücut ısısına çıkarılması için kalori yakılması süreci, zayıflamanın birincil sebebini oluşturuyor. Yemeklerden önce ve sonra alınacak olan soğuk suyun açlık hissini yatıştırması da normalde tüketilen gıda miktarının düşmesine neden oluyor.

Su Diyeti Programı
Su Diyeti Programı

Su diyeti nasıl yapılacak?

Su diyetini yapmak için her gün 2 litre soğu su tüketilmesi gerekir. iki litre suyun birden değil, gün içerisine bölünmüş bir şekilde alınması önelidir. Özellikle yemeklerden 15 dakika önce su içilmesi ve midenin şişmesi gerekir. Bu bir dezavantaj gibi görülse de, midenin gıdalarla doldurulmasından daha avantajlı bir durumdur.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Tembeller için en kolay kilo verme yöntemleri


Su diyeti sayesinde yıllık 25-30 kilo arasında kilo kaybınız olacak. Sürekli devam edilmesinde herhangi bir zorluk olmadığından dolayı yıl içerisinde kilo dengesinin sağlanması mümkün olacak. Su diyeti ayrıca masrafsız ve uygulanmasında radikal bir hayat değişikliği gerektirmeyen bir diyet programıdır.

Su-diyeti-listesi
Su diyeti listesi

Su diyeti tarifi – listesi

Sabah: 1 bardak ılık limonlu su, 1 bardak greyfurt  ve portakal suyu karışımı, 3 dilim taze ananas, 5 tane çilek ve 2 kaşık yulaf ezmesi tüketin.

Sabah ve öğle arasında: 1 bardak ıhlamur, melisa yaprağı ve papatya çayı, 1 bardak ılık su ve 1 çay kaşığı zencefil tozu ile hazırlanmış çay tüketin.

Öğlen: 2 bardak su, bol yeşil salata ve 2 kâse sebze çorbası tüketin.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)


Öğle ve akşam arası ilk arada: 3 tane ceviz tüketin. Bir saat sonraki ikinci arada; 2 dilim ananas, 1 bardak zencefil tozu çayı ve 1 elma tüketin.

Bir saat sonraki üçüncü arada: 1 dilim tam buğday ekmeği, domates, salatalık, 1 dilim peynir, maydanoz ve 1 bardak papatya çayı tüketin.

Akşam: 2 bardak su, 1 porsiyon sebze haşlama, 1 kutu probiyotik yoğurt ve 2 kâse sebze çorbası tüketin.

Akşam öğününden sonraki arada: 2 dilim ananas, 4 taze kayısı, 15 adet siyah çekirdekli üzüm ve 2 bardak ılık limonlu su tüketin.


Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti


More from the blog

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

İsveç Diyeti ile Evde Kolay Zayıflama, 13 Günde 12 Kilo Verin

Türkiye genelinde ve dünya genelinde en popüler zayıflama seçeneklerinden birisi olan İsveç diyeti ile alakalı olarak en güncel bilgileri sizlere sunacağız. 13 günde 12 kilo vermeye hazır mısınız?