Strese karşı ne yapmalı?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Günlük hayatın boğucu stresinden uzak kalmak neredeyse imkansız! Sizler için hazırlanan bu önerilerle stresi en aza indirmek sizin elinizde!

Strese karşı 10 öneri!

  1. Bilgisayar başında çalışıyorsanız, her 40-50 dakikada bir kalkın, temiz hava alın, kısa bir yürüyüş yapın, içinize derin derin oksijen çekin.
  2. Yüzünüzü gülsuyu ile yıkamak sakinleştirici ve dinlendirici bir etki yaratır.
  3. Kolay öfkelenen biriyseniz; evinizde ve iş yerinizde sandal ağacı kokusunu kullanın. Tütsü yakabilir veya sandal ağacı macununu alnınıza sürebilirsiniz.
  4. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçının. Beslenmeniz ruhsal durumunuz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.
  5. Bir vazoya taze beyaz çiçekler koyun. Üzerlerine su damlacıkları gezdirin. Vazoyu gözünüzün önünde bir alana koyun ve sinirlendiğinizde bir müddet izleyin.
  6. Suyun her zaman sakinleştirici etkisi vardır. Kendinizi banyoya atın ve suyun gücüne bırakın. Ayrıca tuzlu su dolmuş bir küvete girmek de çok iyi hissettirecektir.
  7. Uzun süre durduğunuz odalarda veya ofisinizde açık mavi ve yeşil tonlarını kullanın. Duvar rengi olarak tercih edebilirsiniz.
  8. İş stresinden kaçınmak için önemli işler listesi yapmalısınız. Bu sizin gün içindeki yoğunluğunuzu azaltır ve stresi önler.
  9. Streslendiğinizde mizah dergilerini ya da komik videoları izleyebilirsiniz.
  10. Sevdiğiniz bir işi hobi edinebilir ve strese girdiğiniz an bu hobiyle vakit geçirebilirsiniz.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...