Strese karşı ne yapmalı?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Günlük hayatın boğucu stresinden uzak kalmak neredeyse imkansız! Sizler için hazırlanan bu önerilerle stresi en aza indirmek sizin elinizde!

Strese karşı 10 öneri!

  1. Bilgisayar başında çalışıyorsanız, her 40-50 dakikada bir kalkın, temiz hava alın, kısa bir yürüyüş yapın, içinize derin derin oksijen çekin.
  2. Yüzünüzü gülsuyu ile yıkamak sakinleştirici ve dinlendirici bir etki yaratır.
  3. Kolay öfkelenen biriyseniz; evinizde ve iş yerinizde sandal ağacı kokusunu kullanın. Tütsü yakabilir veya sandal ağacı macununu alnınıza sürebilirsiniz.
  4. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçının. Beslenmeniz ruhsal durumunuz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.
  5. Bir vazoya taze beyaz çiçekler koyun. Üzerlerine su damlacıkları gezdirin. Vazoyu gözünüzün önünde bir alana koyun ve sinirlendiğinizde bir müddet izleyin.
  6. Suyun her zaman sakinleştirici etkisi vardır. Kendinizi banyoya atın ve suyun gücüne bırakın. Ayrıca tuzlu su dolmuş bir küvete girmek de çok iyi hissettirecektir.
  7. Uzun süre durduğunuz odalarda veya ofisinizde açık mavi ve yeşil tonlarını kullanın. Duvar rengi olarak tercih edebilirsiniz.
  8. İş stresinden kaçınmak için önemli işler listesi yapmalısınız. Bu sizin gün içindeki yoğunluğunuzu azaltır ve stresi önler.
  9. Streslendiğinizde mizah dergilerini ya da komik videoları izleyebilirsiniz.
  10. Sevdiğiniz bir işi hobi edinebilir ve strese girdiğiniz an bu hobiyle vakit geçirebilirsiniz.
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.