Stres için bitki çayları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İş, trafik, hayat pahalılığı, gelecek kaygısı veya sadece büyük şehirde yaşamanın sıkıntıları bile hayatımızı stresli yapmaya yetebilir. Stres, insanın kendini koruma içgüdüsü gibi doğaldır ancak uzun süreli yaşandığında psikolojik sorunların yanı sıra tansiyon, kalp hastalıkları, mide ağrıları ve daha pek çok fiziksel rahatsızlığa yol açabilmektedir. Hafif ve orta dereceli stresi azaltmak için düzenli olarak spor yapabilir yada kafein içeren içecekleri azaltmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca papatya çayı, kedi otu çayı ve çarkıfelek çayı yatıştırıcı etkisi bulunan bitkilerden de yardım alabilirsiniz.

Papatya çayı

Uykusuzluğa, strese ve kaygıya karşı en çok kullanılan bitki çayları arasında ilk sırada yer alan papatya çayı aynı zamanda sindirime ve mide bulantısına iyi gelir. Papatya çayı içindeki kimyasal bileşenler merkezi sinir sistemini etkileyerek gevşeme ve genel bir rahatlama yaratır. Genel olarak güvenli bir bitki olarak kabul edilmekle hamile ve emziren kadınlara önerilmemektedir.

Çarkıfelek çayı

Çarkıfelek çayı içinde bulunan flavone chrysin sakinleştirici ilaçlara yakın bir etkiye sahiptir. Çarkıfelek çayı, kaygı ve stresi azaltırken uykuyu düzenlemeye yardımcı olur.

Kediotu çayı

Yatısştırıcı, idrar söktürücü ve ağrı kesici olarak kediotubitkisinin stresi azaltan içinde bulunan valepotriates adlı kimyasal bileşenden ileri gelmektedir. Uyku arttırıcı özelliği vardır ve dikkat gerektiren bir iş yapanların kediotu çayı içmesi önerilmektedir. Ayrıca baş ağrısı, mide bulantısı ve bulanık görüş gbi yan etkiler görülebilir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.