Sporsuz Kalori yakmanın kolay hali!

kalori spor
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kadınlar da erkekler kadar yoğun ve belki her zaman spora vakitleri yok! Ama bilmelisiniz ki, bu kilo vermeye engel değil.

Her an, yaptığınız her şeyde kalori yaktığınızı biliyorsunuz. Kilo vermek için gereken de buna ekstralar eklemek… Türlü sebeplerle düzenli olarak spor yapamayan biriyseniz size bazı güzel haberlerimiz var.
Evinizde, masa başında çalışırken, sokakta yürürken kimseye fark ettirmeden böyle incelebilirsiniz. Verdiğiniz kiloları duyururken bu kadar gizli davranmak zorunda değilsiniz!

Sporsuz kilo vermenin en kolay yolu!

Kahve suyunun ısınmasını veya sabahları duşa görmeden önce suyun ısınmasını beklerken, bir odadan diğerine giderken zıplayın. İlkokulda öğrendiğimiz bu hareketi tanıdınız mı? Bacaklarınız ve kollarınız kapalı konumdayken, bacaklarınızı açarak zıplayın ve ellerinizi tepede şaklatıp hareketi tekrarlayın.

Dakikada 10 kalori

 

Saçlarınızı kurutmak bazen asırlar sürüyormuş gibi gelebilir. Bu zamanı lehinize çevirin. Yatağınızın kenarında oturup saçlarınızı kuruturken eğilip kalkın. Bacaklarınızı açık tutmak size yardımcı olacaktır. Bu sırada karın kaslarınız en kolay şekilde çalışıyor.

Dakikada ortalama 15 kalori

 

Otururken tıpkı ritm tutar gibi parmak uçlarınızı yere vurun. Topuğunuzu yerden kaldırmadan ayağınızı çekip bıraktığınızda bacaklarınızdaki kaslar sizi yormadan geriliyor ve gevşiyor. Alıştığınızda ritmi hızlandırabilirsiniz. Bu da incelmek demek!

Dakikada ortalama 25 kalori

 

Reklam arası mı başladı? O zaman koşarak tuvalete gidelim, dönüşte koşarak bir bardak su içelim. Koşarak odayı düzeltelim. Yani kesinlikle boş durmayalım. Ağırlık kaldırmayı da deneyebilirsiniz. Sadece reklam aralarında hareket ederek bile zayıflamak mümkün.

5 dakikada 120 kalori

 

İlk dört kat için asansör kullanmayın, kendinizi bu kadar da şımartmaya ihtiyacınız yok. Merdiven hareketi bir kadın için en yararlı egzersizlerdendir. Aynı anda hem incelip, hem de kalori yakarsınız.

Her basamak için ortalama 3 kalori

 

Fırındaki ya da mikrodalgadaki yemeğinizi beklerken avuçlarınızı tezgaha dayayıp şınav çekin. Parmak uçlarınızda tezgahla açı oluşturacak şekilde durun ve egzersize başlayın. En yararlı hareketlerden biri olan şınav bu pozisyonda çok kolay olacak.

Yarım dakikada 12 kalori

 

Uykuya dalmadan önce 5 dakika mekik çekerek çok seksi karın kaslarına sahip olabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik çok daha rahat bir şekilde uyuyacaksınız.

Dakikada 10 kalori

 

Günde 8 saat uyumadan incelemezsiniz. Bu güzel bir haber, çünkü tatlı uykunun böyle bir yararının olması şekerleme yapmak için de sebep olacak.

Saatte 60 kalori

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.