Spordan sonra bunları yemeyin!

Spordan sonra bunları yemeyin
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Spordan önce neler yememiz gerektiğini artık biliyoruz. Peki ya spor sonrası nasıl beslenmeliyiz?

Egzersizden maksimum düzeyde sonuç almak için öcesinde beslenmemize dikkat etmemiz gerektiği gibi, egzersiz sonrasında kaybettiğimiz enerjiyi sağlıklı bir şekilde toplamak için ve tüm çalışmamızın boşa gitmemesi için, spor sonrası beslenmeye de dikkat etmemiz gerekiyor.

İşte spordan sonra uzak durmanız gereken yiyecekler…

Çiğ sebzeler

Çiğ sebzeler her ne kadar sağlıklı yiyecekler olsalar da, egzersiz sırasında kaybettiğiniz enerjiyi size sağlamaya yeterli değil. Vücut direncinizin düşmemesi için yanında bir miktar protein de almanız gerekiyor.

Gazlı içecekler

Gazlı içecekler metabolizmayı yavaşlatacak düzeyde şeker barındırıyor. Bunun yerine maden suyu tercih edebilirisiniz.

Tuzlu abur cuburlar

Patates cipsleri ne kadar cezbedici görünse de, içerdikleri yüksek miktarda tuz, vücuttaki potasyum seviyesinin azalmasına neden oluyor. Hücrelerin ihtiyacı olan minerali vücut potasyumdan temin ediyor.

Şekerlemeler

Şekerlemeler size hiç bir fayda sağlamayacağı gibi, tüm çabanızı da çöpe atmanıza neden olacaktır. Tatlı ihtiyacınızı çikolatalı sütle bastırmak iyi bir fikir olabilir. Hem sporda kaybettiğiniz enerjiyi vücudunuza sağlar, hem de kalsiyum ihtiyacınızı karşılar.

Mısır gevreği

Mısır gevreğinde seçimi doğru yapmak gerekiyor. Bazı markalar diyete uygun ve egzersiz sonrası için doğru bir seçim olmasına rağmen, bazı markalar adeta bir şeker deposu.

 

Kaynak: elmaelma.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.