Sporcuların güzellik sırları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Londra Olimpiyat Oyunları’nda güzel sonuçlar kadar güzel kadınlar da izledik. Peki sporcular nasıl süslenir?

Milli voleybolcu Neslihan Demir Darnel, Londra’daki Olimpiyat Oyunları’na gitmeden önceki bir görüşmemizde, sahada makyaj için “Kadın olmanın gereğini yerine getiriyorum. İşimi yaparken güzel görünmek istiyorum” demişti. “Sporu sağlık için değil,mesleğim olduğu için yapıyorum. Siz işinize bakımsız gider misiniz?” Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı menajeri Nalan Ural da “Makyajlı ve bakımlı olduklarında sahaya özgüvenleri yüksek çıkıyorlar. Bu da başarıyı çok etkiliyor” diyor.

O MAKYAJ NASIL ÇIKMIYOR?

Londra Olimpiyat Oyunları’nda güzel sonuçlar kadar güzel insanlar da izledik. Özellikle kadınlar, takıları, ojeleri, saçları, göz kalemleriyle kadın olduklarının da altını çizdiler… Akıllara da pek çok soru geldi. Pistte kan ter içindeyken, senkronize yüzmede havuzdayken o makyaj nasıl çıkmıyor, o saçlar nasıl dağılmıyor? Sporcular güzelliklerine ne kadar vakit ayırıyor? Takılar performansı etkilemiyormu? M.A.C Türkiye BaşMakyaj Sanatçısı Georgina Billington “Makyajda teknoloji oldukça ilerledi. Uzun süredir aşina olduğumuz ‘waterproof’ teknolojiyle üretilmiş göz kalemi, maskara, eyeliner’lar tere ve suya dayanıklı” diyor. “Fakat son dönemde uzun süre kalıcılık vaat eden fondöten, ruj, hatta far ve allık bile üretildi.” Menajer Ural, voleybolcularınmakyaj ürünleri konusunda titiz olduğunu söylüyor. “Sporcular iyi para kazanan kadınlar ve profesyonel ürünleri tercih ediyorlar ki maç sırasında akmasın…”

SOYUNMA ODASINDAN BİLDİRİYOR

Eski bir voleybolcu olanmenajer Nalan Ural’ın anlattıklarına göre, kadın voleybolcuların soyunma odasının podyumların back stage’inden pek farkı yok. Sadece profesyonel kuaför ve makyaj artistleri eksik. Ama her takımda, Eczacıbaşı’nın Neslihan’ı gibi birmakyaj uzmanı, çok iyi oje süren bir Büşra, çok iyi saç yapan bir Asuman varmış. “Maça 15 dakika kala artık yapılacak bir şey yoktur ve biraz da heyecanlarını yenmek için soyunma odasındamakyaj ve saç yaparak oyalanırlar. Ve elbette televizyonlarda kendilerini güzel görmek istiyorlar” diyor Ural. İşin bir de uğur kısmı var. Kazandıklarımaçta yaptıklarımakyajın aynını bir sonrakimaçta da yapıyor, aynı tokaları takıyorlar.

 

Kaynak:kadınvekadın.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.