Sonbaharda Cilt Bakımı için Altın Kurallar

Sonbaharda Cilt Bakımı için Altın Kurallar
Sonbaharda Cilt Bakımı için Altın Kurallar
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yaz bitip sonbahar başladığında yavaş yavaş kurumuş bir yaprak misali solgunlaşmaya ve yer yer kırışmaya başlayacak ve çok miktarda da matlaşacak. Buna engel olabilmek için hazırladığımız “Sonbaharda Cilt Bakımı” önerilerini mutlaka okuyun.

Güneşin tüm bir yaz boyunca güzel enerjisi ve aydınlığı ile içimize yaşama sevinci vermediğini kim söyleyebilir. Onun pırıltısı sayesinde güne neşeli bir şekilde başlamadığımızı ya da? Evet, kimi zaman sıcaktan şikâyet etsek bile güneşin aydınlığı ile hayatımızın renklendiği inkar edilemez bir gerçek. Ancak tabii güneşin hayatımıza getirdiği bazı olumsuzluklar olduğu da tartışılmaz.

Bunlardan biri tatile gitmemiş olanların, hatta hiç güneşe çıkmadıklarını düşünenlerin bile mustarip olduğu bir sorun; ciltlerinin yaz boyu güneşin zararlı etkilerinden nasibini almış olması. Bilhassa güneş ışığına en çok maruz kalan yer olan yüz bölgesi, yaz bitip sonbahar başladığında yavaş yavaş kurumuş bir yaprak misali solgunlaşmaya ve yer yer kırışmaya başlayacak ve çok miktarda da matlaşacak. Belki de sonbahar bu yüzden gözümüze keyifsiz gelmeye başlayacak.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Buna engel olabilmek için sonbahar gelmeden cildinize acil bir ilk yardım için neler yapabilirsiniz sizin için yazdık.

İşte sonbaharda cilt bakımı önerileri…

Güneşin Yaşlandırıcı Etkilerine Dikkat

Güneşin ultraviyole radyasyonlu ışınları sadece kısa vadede değil uzun vadede de cildimizi olumsuz etkiliyor. Güneş ışığı ve hatta solaryum, cilt yaşlanmasını hızlandırarak, kuruluk, kırışıklık, sarkma, esneklik kaybı, renk değişimlerine sebep olabiliyor.  Cildin yüzeysel tabakasını bırakıp derinlere insek dahi durum değişmiyor. Bu sebeple yapılması gereken en önemli şey güneş banyolarının saatlerini sabah 11.00 – 16.00 arasında yapılmayacak şekilde ayarlamak ve gerçekten işe yarayan, sağlıklı güneş ve güneş sonrası kremleri kullanmak.

 
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.