Sonbahara yeni bir ciltle girin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zararlı güneş ışınlarının yanı sıra hava kirliliği, stres ve hormonlu gıdaların cildin bozulmasına yol açtığını biliyoruz. Bu faktörler nedeniyle cildin depolama kapasitesi ve kolajen hidrofili azalıyor; cilt yumuşaklığını ve esnekliğini yitiriyor. Metabolizmanın yavaşlaması da hücrelerin yenilenmesini güçleştiriyor. Bu durumda üst deri kalınlaşıp kuruyor ve serbest radikallerden olumsuz etkilenmeye başlıyor.

“Bio Heating Mask” adlı yöntem iç ve dış faktörlerin ciltte yol açtığı yaşlanmayı önlüyor. Bu metot sayesinde özellikle yazın kuruyan, lekelenen ve güneşten yıpranan cildiniz yeniden sağlığına kavuşuyor.

Beş haftalık kür halinde uygulanan yöntem su, vitamin ve kolajen eksikliğini tamamlayıp cildin gerekli fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlıyor.

Cilt uzmanı Nesrin ve Ezel Sürer kardeşler, “Bio Heating Mask” adlı yöntem sayesinde, iç ve dış etkenlerin ciltte yol açtığı yaşlanmanın artık sorun olmadığını savunuyor. Kürden sonra cildin yenilendiğini, yağ ve nem dengesinin düzene girdiğini vurgulayan Nesrin Sürer metodun uygulanışını şöyle anlatıyor:

“Mineral içerikli maske, hamur biçiminde tüm yüz, boyun ve dekolteye sürülüyor. Maskenin ısısı doğal yoldan 42 dereceye kadar yükseltiliyor, tekrar 0 dereceye kadar düşürülerek soğutuluyor. Maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında daha önceden seçilen etken maddeler cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakika bekleme süresinden sonra hücreler canlanıyor ve cilt fonksiyonları düzenleniyor. Kişi yüz kaslarını hareket ettirince maske kalıp şeklinde çıkartılıyor.”

ÖNCE CİLT ANALİZİ SONRA UYGULAMA

Uzman Nesrin Sürer önemli bir noktaya dikkat çekiyor: “Her maske, herkese iyi gelmez. Kişinin cilt tipi ve yaşı büyük rol oynar. Bu yüzden, piyasadaki hazır maskeleri alıp yanlış uygulamalar yapanlar verimli sonuç alamıyor. Bio Heating Mask’ı uygulamadan önce, herkese bilgisayar ortamında cilt analizi yapıyoruz. Sonuçta, kişinin cilt tipine ve yaşına en uygun etkin maddeleri içeren ürünü kullanıyoruz. Mesela genç ciltler için özel olarak hazırlanan Bio Heating Mask, yağ üretimini azaltarak sivilce oluşumunu önlüyor. Orta yaş ciltlerde özellikle kuruluk sorununa eğiliyoruz ve erken yaşlanma belirtilerini yok etmek için hazırladığımız maskeyle cildi tazeliyoruz.Olgun yaştaki hanımlara da kırışıklıkları azaltma ve gevşemeleri toparlama özelliğine sahip maskemizi uyguluyoruz.”

Maskenin kalıcılığını sorduğumuz uzman Nesrin Sürer “Uzmanın verdiği tavsiyeleri ev bakımıyla sürdürenler, uzun yıllar sorun yaşamaz” diyor. Bio Heating Mask ile yapılan 1.5 saatlik tek seansın fiyatı 300 TL.

GÜZELLİK İKSİRİNİN ÖZELLİKLERİ

1. Profesyonel uzmanlar tarafından güzellik merkezlerinde uygulanan yoğun bakımdır.

2. Her cilt tipine ve her yaş grubuna özel uygulama gerektirir.

3. Cilt fonksiyonlarını dengeleyerek hızlı şekilde tazeleme ve gençleştirme özelliğine sahiptir.

4. Kişinin cilt sorununa yönelik bakım programı hazırlanır; profesyonel uzman tarafından ürünsel-cihazsal teknik çalışmalar seçilir.

5. Seanslar kişinin cilt tipine göre gün aşırı ya da haftada 1-2 kez uygulanır.

 

Kaynak: Senim Hande TANAY / Posta

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.