Sonbahar Tatili için En İdeal Bölgeler

tarafından
442
Sonbahar Tatili için En İdeal Bölgeler
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Çalıştığından dolayı ya da çeşitli nedenler dolayısı ile yaz tatili yapamayan okuyucularımıza özel bugün, sonbahar tatili adı altında bir yazı dizisi hazırlamak istedik. Ülkemiz, senenin hemen hemen her mevsiminde mükemmel güzelliklere sahip olan ülkeler arasında belki de ilk beş içerisinde yer alıyor. Hali ile sonbahar aylarında da tatil yapmanın keyfini birçok farklı bölgede çıkarabilirsiniz.

Yaz tatili dediğimiz zaman özellikle kavuran sıcaklarda deniz, kum ve güneş mantığı herkesin benimsediği bir hadise. Ancak günümüzde sonbahar dönemlerinde dahi serinlemiş havanın etkisini de benimsemek isteyen kişilerin uğrak bölgeleri söz konusu. Bugün, sonbahar tatili için öneriler ile sizlerin karşısına çıkıyoruz.

Sonbahar Tatili için En İdeal Bölge Önerileri

O kadar çok seçenek var ki hangisinden başlayalım bilemiyoruz. Türkiye genelinde adını zaten bildiğiniz, gitmişliğiniz dahi olabilecek bölgeler var. Sonbahar mevsiminin tüm özelliklerini en iyi şekilde yaşamanızı sağlayacak ve hayalinizdeki tatili yapmanıza yardımcı olacak mükemmel bölgeler var. İşte sizlere sonbahar tatili için en ideal tatil bölgeleri.

1-) Kapadokya

Nevşehir’in eşsiz güzelliklerinden ve turistik bölgelerinden olan Kapadokya, özellikle taş otelleri ve mükemmel mekanları ile sizlere eşsiz bir sonbahar tatili imkanı sunuyor. Şu zamanlarda otel rezervasyonları da gayet uygun.

2-) Bolu Abant

Bolu’nun eşsiz güzelliklerinden birisi olan Abant Gölü’ne karşı muazzam oteller, muazzam manzaralar ve sakinlik. Sonbahar aylarında yine sizler için en iyi imkanlardan birisi olacak bölgeler arasında yer alıyor.

3-) Trabzon

Karadeniz, herkes için yılın her döneminde en iyi turistik bölgelerden birisi haline gelebilir. Sümela Manastırı, Uzungöl ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok doğal güzelliği ile sizlere büyüleyici anlar yaşatacak harika bir şehir.

4-) Bolu – Yedigöller

Abant’tan sonra yine sonbahar aylarında mükemmel bir seçenek olarak dikkat çeken Bolu Yedigöller, sizler için yine harika seçenekler sunuyor. Göller doğasının eşssiz güzelliklerini büyüleyici görüntü ile buluşturan harika bir bölge.

5-) Karabük – Safranbolu

Karabük sınırları içerisinde yer alan ve mükemmel mimarisi ile dikkat çeken evlerini sizlere büyüleyici şekilde sunan mükemmel bir bölge Safranbolu. Bütün ülkemiz insanlarının da gidip görmesi gereken eşsiz bir bölge.

6-) Şile – Ağva

İstanbul’un eşsiz tatil bölgelerinden birisi olan ve mükemmel doğal görüntüsü ile dikkatleri çeken Şile Ağva, kısa zaman içerisinde Sonbahar dönemlerinin en uğrak tatil mekanlarından birisi olarak ön plana çıktı ve kendisini kanıtladı.

7-) Bursa – Trilye

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı eşsiz güzelliklerden birisi olarak dikkatleri çeken Trilye, özellikle mükemmel yapıları ve doğa ile iç içe olması nedeni ile Sonbahar döneminde yine mükemmel seçeneklerden birisi olarak dikkat çekecek.