Son Günlerin En Popüler Estetik Uygulaması

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte estetik operasyonlar yerini bıçaksız uygulamalara bıraktı. Öğle aralarında bile yapılabilen zahmetsiz ve bir o kadar da acısız yöntemler özellikle kariyer sahibi orta yaş erkek ve kadınları tarafından tercih ediliyor. Bu zahmetsiz yöntemlerin başında “Ultherapy” geliyor. Doç. Dr. Teoman Dal, Ultherapy’nin cildi, 30 dakikalık tek seansta birkaç yaş birden gençleştirdiğini vurguladı.

Özellikle 40’lı yaşlarda ciltte kollajen kaybı ile meydana gelen gevşeme ve sarkmalar, kaş, alın, yanak, ağız kenarı, çene ve gıdı bölgesinde torbalanmalarla göz çevresinde belirgin kırışıklıklara neden oluyor. Kişinin yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan bu torbalanma ve kırışıklıkların tedavisinde imdada FDA onaylı Ulthera teknolojisi yetişiyor.

Doç. Dr. Teoman Dal, Cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokulara odaklanan ses dalgaları ile kollajen üretimini tetikleyen Ultherapy’nin sarkan bölgelerde cildi sıkılaştırarak ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağladığını belirtti.
Ultherapy ile Tek seansta Yüz ve Boyun Germe
Ses dalgalarının monitör ile kontrol edilerek istenilen doku derinliğine odaklandığını belirten Doç. Dr. Teoman Dal; “Ultherapy, cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokuda kollajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturuyor” dedi.

Doç. Dr. Dal, Türkiye’de sadece belli başlı birkaç merkezde kullanılan Ultherapy cihazının etkilerini şöyle anlattı: “Cildin toparlanması için cilt yüzeyine değil, cildin alt katmanlarına işlem yapmak gerekiyor. Ultherapy, benzer amaçlı diğer teknolojilerden farklı olarak cilt katmanını ve bölgeyi görüntüleyerek cildin derin katmanlarına işlem yapıyor. Uygulamayla yüz germe ameliyatları sırasında kesilerek çıkartılan tabaka ameliyatsız bir şekilde küçültülerek yeni kollajen üretimi ile destekleniyor ve cildin gerginleşmesi sağlanıyor.”

Cildin ihtiyacına ve uygulama yapılan bölgeye göre yarım saat ile bir saat arasında değişen seanslarla uygulanan Ultherapy, cildin 3 mm ve 4 buçuk mm altına odaklanarak ciltte güçlü bir sıkılaşma meydana getiriyor. Doç. Dr. Teoman Dal, Ultherapy ile tek seansta dahi sonuçların rahatlıkla görülebildiğini ve cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edildiğini vurguladı.

Doç. Dr. Teoman Dal, uygulama sonrası için ise; “tek seansın ardından ciltte gerilme hemen başlıyor ve cilt uygulama sonrası her geçen gün daha gergin ve genç bir görünüm kazanıyor. İstenen etki 3 ila 6 ay arasında tam olarak oluşuyor ve cilt bu genç görünümünü yaklaşık 2 yıl muhafaza ediyor” dedi.
Kadınların özellikle çene çizgisini toparlamak, gıdı bölgesindeki sarkmaları ve dekoltedeki kırışıklıkları yok etmek amacıyla başvurduğu Ultherapy yöntemi, erkekler tarafından kaş kaldırmak, üst göz kapağındaki deri fazlalığını azaltmak amacıyla tercih ediliyor.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında en popüler yöntem olan Ultherapy, uygulama sırasında ağrı, acı ya da sonrasında ciltte bir kızarıklık da yaratmıyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.