Son Günlerin En Popüler Estetik Uygulaması

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte estetik operasyonlar yerini bıçaksız uygulamalara bıraktı. Öğle aralarında bile yapılabilen zahmetsiz ve bir o kadar da acısız yöntemler özellikle kariyer sahibi orta yaş erkek ve kadınları tarafından tercih ediliyor. Bu zahmetsiz yöntemlerin başında “Ultherapy” geliyor. Doç. Dr. Teoman Dal, Ultherapy’nin cildi, 30 dakikalık tek seansta birkaç yaş birden gençleştirdiğini vurguladı.

Özellikle 40’lı yaşlarda ciltte kollajen kaybı ile meydana gelen gevşeme ve sarkmalar, kaş, alın, yanak, ağız kenarı, çene ve gıdı bölgesinde torbalanmalarla göz çevresinde belirgin kırışıklıklara neden oluyor. Kişinin yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan bu torbalanma ve kırışıklıkların tedavisinde imdada FDA onaylı Ulthera teknolojisi yetişiyor.

Doç. Dr. Teoman Dal, Cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokulara odaklanan ses dalgaları ile kollajen üretimini tetikleyen Ultherapy’nin sarkan bölgelerde cildi sıkılaştırarak ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağladığını belirtti.
Ultherapy ile Tek seansta Yüz ve Boyun Germe
Ses dalgalarının monitör ile kontrol edilerek istenilen doku derinliğine odaklandığını belirten Doç. Dr. Teoman Dal; “Ultherapy, cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokuda kollajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturuyor” dedi.

Doç. Dr. Dal, Türkiye’de sadece belli başlı birkaç merkezde kullanılan Ultherapy cihazının etkilerini şöyle anlattı: “Cildin toparlanması için cilt yüzeyine değil, cildin alt katmanlarına işlem yapmak gerekiyor. Ultherapy, benzer amaçlı diğer teknolojilerden farklı olarak cilt katmanını ve bölgeyi görüntüleyerek cildin derin katmanlarına işlem yapıyor. Uygulamayla yüz germe ameliyatları sırasında kesilerek çıkartılan tabaka ameliyatsız bir şekilde küçültülerek yeni kollajen üretimi ile destekleniyor ve cildin gerginleşmesi sağlanıyor.”

Cildin ihtiyacına ve uygulama yapılan bölgeye göre yarım saat ile bir saat arasında değişen seanslarla uygulanan Ultherapy, cildin 3 mm ve 4 buçuk mm altına odaklanarak ciltte güçlü bir sıkılaşma meydana getiriyor. Doç. Dr. Teoman Dal, Ultherapy ile tek seansta dahi sonuçların rahatlıkla görülebildiğini ve cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edildiğini vurguladı.

Doç. Dr. Teoman Dal, uygulama sonrası için ise; “tek seansın ardından ciltte gerilme hemen başlıyor ve cilt uygulama sonrası her geçen gün daha gergin ve genç bir görünüm kazanıyor. İstenen etki 3 ila 6 ay arasında tam olarak oluşuyor ve cilt bu genç görünümünü yaklaşık 2 yıl muhafaza ediyor” dedi.
Kadınların özellikle çene çizgisini toparlamak, gıdı bölgesindeki sarkmaları ve dekoltedeki kırışıklıkları yok etmek amacıyla başvurduğu Ultherapy yöntemi, erkekler tarafından kaş kaldırmak, üst göz kapağındaki deri fazlalığını azaltmak amacıyla tercih ediliyor.

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında en popüler yöntem olan Ultherapy, uygulama sırasında ağrı, acı ya da sonrasında ciltte bir kızarıklık da yaratmıyor.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...