Son 5 Kilo Diyeti

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Son 5 kiloyu vermek için ne yapmalısınız? İşte 5 kilo diyeti…

Vücudunuzun aynı beslenme şekline direnç gösterdiğini düşünüyorsanız, beslenmenizde ufak değişiklikler yapmak kilo vermeye yeniden başlamanızı sağlayabilir.

Genellikle kilo vermenin durduğu noktalarda diyetin kalorisini azaltmanın işe yaramadığını belirten Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, “Kısa bir süreliğine diyeti bırakmak ve uzun zamandır tüketilmeyen besinlerin tüketilmesi kilo vermenin yeniden başlamasını sağlar” diyor.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Zayıflamak için basit ama etkili ipuçları

Egzersiz yapmayan kişilerin egzersize başlaması, egzersiz yapan kişilerin ise yaptığı egzersiz tipini ve süresini değiştirmesi kilo vermenin yeniden başlamasına yardımcı olur.

Psikolojik nedenler ile kilo vermek durdu ise diyette kaçamakları önlemek için beslenme günlüğü tutmak yararlıdır. Kişi bu süreçte genelde yediklerini unutmaya eğilimlidir. Ne yediğini düzenli takip etmesi diyeti düzenli yapmasına yardımcı olur.

Kişi bu noktada çevresindekilerden destek istemelidir. Onu olumsuz etkileyen tepkiler konusunda çevresindekileri uyarmalıdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Artık bol gelen kıyafetler ortadan kaldırılmalı ve giyilmelidir. Tam bedeninde veya hafif dar kıyafetler yeniden motive olmasına yardımcı olacaktır.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.