Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

tarafından
1033
Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin ve mineral söz konusudur. Türkiye genelinde bitki bilimi konusunda akla gelen birkaç farklı isim söz konusudur.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, her geçen gün katıldığı programlarda soğan kürüne dair en kapsamlı şekilde öneriler sunuyor. Soğan, doğal bir antibiyotik olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. Vücut için birçok faydası var. Öyle ki hızlı bir şekilde sağlıklı zayıflama konusunda da ideal seçenekler sunar. Alternatifleri de çok fazla yoktur. Ancak biz bu anlamda sizlere yenilikçi bilgiler sunacağız.

Soğan Kürü

Soğan Kürü

Soğan Kürü Nedir?

Soğan kürü, ağırlıklı olarak soğan bileşenini doğal olarak içeren sağlıklı ve tüketilebilir besin öğeleri olarak dikkat çeker.

Soğanın faydaları ile alakalı olarak da baktığımız zaman bilgi edinmek önemlidir. İnsan vücuduna en hızlı şekilde etki eden sebze türlerinden birisi olarak da dikkat çeker. Hal böyle olunca doğru tarif ve doğru zamanlama ile kullanıldığı zaman soğan ciddi anlamda yenilikler arz ediyor. İbrahim Saraçoğlu’nun da verdiği bilgiler ile elimizden geldiğince bilgileri sizlere sunacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanımızdan bizlere sunabilirsiniz. En kısa sürede cevap veririz.

Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir?

Doğru bir şekilde kullanıldığı zaman çok kısa bir zaman dilimi içerisinde vücuda faydaları mükemmeldir. Soğan kürüne dair genellikle bizler doktorları dinliyoruz. Soğanın vücuda olan faydalarından ziyade bu bileşeni kür olarak sizlere sunabilmek için elimizden geldiğince kapsamlı seçenekler üzerinde duracağız. Tüm merak ettikleriniz aşağıda sizlerle…

 • İlerleyen yaşta düşen hamilelik oranlarının ciddi anlamda yükselmesi anlamına gelmektedir.
 • Kadınlarda özellikle yumurtalık kanseri ya da kisti gibi durumlarda önleyici ve tedavi edici etkisi bulunur.
 • Menopoz süreci her kadında farklılık gösterir. Soğan kürü kullananlarda ise menopoz süreci genellikle tam yaşında ve hatta daha ilerleyen zamanda başlar.
 • Soğan kürü önemli bir adet söktürücü olarak dikkat çeker. Adet düzensizliği ya da gecikmesi yaşayan tüm okuyucularımızı için hızlı etkileri ile de ön plana çıkar.
 • Erkeklerde sıklık ile gördüğümüz kıl dönmesi sorunu için en etkin tedavi yöntemlerinden birisidir.
 • Sinüzit önemli bir hastalıktır ve soğan kürü doğal, etkin tedavi yöntemleri arasında yer alır.
 • Soğan, insan vücudu için doğrudan doğal bir antibiyotiktir. Bu neden dolayısı ile kış aylarında özellikle tüketilmesi çok önemlidir. Metabolizmayı da destekleyerek diğer hastalıklara karşı etkin bir tedavi yöntemi olacaktır.
 • Günlük hayatınızda sinir ve stres düzeyi çok yoğun ise ciddi anlamda sakinleştirici etkisi ile dikkat çeker.
 • Soğan kürü, vücudun hızlı bir şekilde yağ yakmasına ve az yağlanmasına yardımcı olur. Dolayısı ile kilo verme konusunda da etkin bir bileşendir.
 • Kadınlarda meydana gelen vajinal akıntı ve enfeksiyon gibi sorunlar için tedavi etkileri bulunur.
 • Balgam söktürücü olarak en ideal seçeneklerden birisi olarak adından söz ettirir.
 • Polistik Over Sendromu (PCOS), kadınlar için ciddi anlamda önemli bir hastalıktır. Bu sürecin kontrol altına alınmasında ciddi şekilde etkilidir.
 • Kan değerlerini kontrol altına almada ve iltihap oranlarını düşürmede ciddi anlamda etkili seçeneklerden birisidir.
Soğan Kürü ile Zayıflama

Soğan Kürü ile Zayıflama

Soğan Kürü ile Nasıl Zayıflanır?

Soğan kürü, özellikle kadın ya da erkek farketmeksizin herkesin vücuduna doğrudan etki eder. Kısa bir zaman dilimi içerisinde soğan, uzmanlar tarafından da önerilen seçenekler arasında yer alır. Ülkemizin en ünlü doktorlarından olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, soğan kürünün zayıflama konusunda çok ciddi anlamda etkili olduğunu savunur.

Soğan kürünü günlük olarak tükettiğiniz zaman vücudunuzda ki yağ oranında zaman içerisinde hızlı bir azalma meydana gelir. Bu azalma, kilo kaybı için çok önemli etkenlerden birisi olarak da dikkat çeker.

Sindirim sistemi ve metabolizma faaliyetlerini çok ciddi anlamda hızlandıran soğan kürü, aynı zamanda gençleşme konusunda da idealdir. Kadınsal hastalıkların genel itibari ile çözümleri açısından da yine çok çok önemlidir. Dolayısı ile dikkatli bir şekilde kullanmakta fayda var. Fazlasının da zarar olduğunu asla ama asla unutmamak gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=btg6UOb4mQk

Soğan Kürü Tarifi

Soğan kürünün tarifini birçok farklı uzmandan sizlere sunabiliriz. Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu ya da bu gibi birçok farklı ismi dikkate almamız gerekebilir. Soğan kürüne dair tarif genellikle aşağıdaki şekilde kullanılır. Bunun için öncelikle elde etmemiz gereken malzemeleri sizlere sunmak istiyoruz.

Soğan Kürü Malzemeleri

 • 1 adet orta boy kabuklu soğan
 • 2 su bardağı su

Soğan Kürü Hazırlanışı

 • İlk olarak 2 su bardağı suyu bir tencereye koyarak kaynatmaya başlıyoruz.
 • Kaynayan suyun içerisine 1 adet orta boyutlara sahip kabuklu soğanı atıyoruz.
 • Atmış olduğumuz soğan ile birlikte suyun iyice özdeşleşmesini sağlıyoruz.
 • Elde edilen sıcak soğan suyunu günlük olarak 21 gün boyunca itina ile tüketiyoruz.

Kür olarak tarif edilir ancak genel itibari ile soğan suyu tarifi olarak da nitelendirilebilir. Bu neden dolayısı ile insan için bu denli sağlıklı bir seçeneği değerlendirmek çok önemlidir.