Siyah noktalardan kurtulma yöntemleri

Siyah noktalar için 5 tarif
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Siyah noktalardan arınmış pürüzsüz bir cilde ne dersiniz?

Siyah noktalar en büyük cilt problemlerinden bir tanesi. Cildimizi iyi temizleyemediğimizde ve gözeneklerimiz yeterince sıkılaşmadığında cilt gözeneğinin içine giren kirler bir zaman sonra siyah nokta olarak bize geri dönüyor.

Siyah noktalarınızdan kurtulmanın yolu çok basit: İyi bir cilt temizliği! Siyah nokta oluşumdan kurtulmak için yapmanız gereken tek şey ise cildinizi düzenli olarak temizlemek ve gün boyu temiz kalmasını sağlamak.

Siyah Noktalarla Başa Çıkmanın Yolları

Cilt temizliği

Siyah nokta oluşumunun nedenlerinden bir tanesi de cildimizi yeterince temizleyemememizdir. Cilt temizliği için katı ya da sıvı sabun kullanın. Cildiniz kuru ise sıvı sabunları tercih edebilirsiniz. Katı sabunlar cildiniz kuruttuğu için çok mecbur kalmadıkça kalıp sabun kullanmayın.

Tonik Kullanımı

Tonik hem gözenekleri sıkılaştırmak hem de sabunun temizleyemediği kirleri cildinizden temizlemeye yardımcı olur. Sabah ve akşamları düzenli tonik kullanımında cildinizin daha parlak ve canlı göründüğünü göreceksiniz.

Nemlendirici

Cildinizi temizleyip tonikledikten sonra nemlendirici ile gün boyu kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz. Bu sayede düzenli bir cilt bakımı yapmış olursunuz ve siyah noktaların oluşumunu engellersiniz.

Siyah nokta bantları

Siyah nokta bantları var olan siyah noktalarınız için mükemmel bir çözüm olabilir. Haftada sadece iki kez kullanacağınız bir siyah nokta bandı ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat bandı uyguladıktan sonra düzenli olarak cildinizi temizlemeye devam etmelisiniz.

Siyah noktalardan kurtulma yöntemleri
Siyah noktalardan kurtulma yöntemleri

Maskeler

Özellikle hem sivilceli hem de siyah noktalı bir cilde sahipseniz bunun için kil maskesi kullanabilirsiniz. Kil maskesi içeriğinde bulunan özel maddeler sayesinde gözeneklerinizin sıkışmasına ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Haftada iki kez banyodan sonra cildinize uygulamanız çok doğru olacaktır.

Peelingler

Peelingler genellikle sivilcesiz ciltlere uygulanır. Eğer cilt probleminiz sadece siyah noktalarsa o halde peelingler tam size göre. Peeling sayesinde var olan siyah noktanızı kolayca yok edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey banyodan sonra siyah nokta olan bölgelere peeling yardımı ile masaj yapmak.

 

Womenist

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.