Siyah noktalardan 5 adımda kurtulun

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Aynaya her baktığınızda canınızı sıkan siyah noktalardan kurtulmak ister misiniz? Düzenli olarak uygulayacağınız 5 adımla temiz ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

İnatçı siyah noktalarınızdan kurtulmak için dünyayı kurtaran yöntemler bilmenize gerek yok, doğru uygulamalarla etkili bir sonuca ulaşmanız ve aynalarla barışmanız mümkün. Siyah noktalarla başa çıkmanın birçok değişik yöntemi var.

1   Siyah noktalarla savaşmanın ilk ve olmazsa olmaz şartı cildi iyice temizlemek. Gün boyu makyaj ve çevresel faktörlerle kirlenen cildinizi gece yatmadan ve sabah uyandığınızda iyice temizleyin.

İkinci adım, haftada iki ya da üç kez cildinize peeling yapmak. Cildin hasar görmüş tabakasını ortadan kaldırarak hücre oluşumunu hızlandırmaya yardımcı olan peeling işlemi, cildin daha sağlıklı görünmesine katkı sağlayacaktır.

3  Siyah nokta bantları var olan siyah noktalarınızdan pratik bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Uygularken satın aldığınız ürünün üzerindeki kullanma talimatlarına uymanızı tavsiye ederiz.

4  Siyah noktasız bir cilde kavuşmanın bir diğer şartı cilde haftada bir kez maske uygulamak. Maskelerinizi seçerken cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin. Siyah noktalar daha çok yağlı ciltlerde oluşur. Yağlı ciltler için olan maskeler cildin yağ oranı dengeler. Böylece siyah noktalar daha az görülür.

5  Siyah noktalarla vedalaşmanın son adımı her akşam cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir tonik kullanmak. Tonik, gözeneklerinizi küçülterek yeni siyah noktaların oluşmasını engelleyecektir.

 

Siyah Nokta Temizleme Maskesi

Suna Dumankaya siyah noktalar ile mücadele

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.