Sivilceye karşı bitter çikolata

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Bitter çikolata, zeytinyağı, domates, siyah üzüm, sarı biber, türk kahvesi, somon, ceviz ve fındık… Hepsinin cilde ayrı faydaları olduğunu biliyor musunuz? İşte kırışıklık, gözaltı torbaları, cilt sorunları, sivilceye karşı yemeniz gereken, cilde iyi gelen yiyecekler!

Mor ve kırmızı üzüm, bitter çikolata, zeytinyağı, domates, kahve, ceviz, sarı biber… Bu rengarenk besinlerin metabolizmaya olduğu kadar cilt sağlığı için de önemli faydaları bulunuyor. Sofralarında düzenli sebze ve meyve bulunduran, yağlı ve şekerli gıdalardan uzak duran kişiler cilt sağlıklarını ve güzelliklerini uzun yıllar sürdürebiliyor. Memorial Wellness Beslenme Danışmanı Dr. Dyt. Yonca Sevim, besinlerin cilt sağlığı üzerindeki etkilerini anlattı.

Bu besinlere sofralarınızda mutlaka yer verin
Doğal gıdaların genel sağlığa önemli katkıları bulunmaktadır. İçeriğinde fitokimyasallar, polifenoller, antioksidan ve antiinflamatuar öğeler içeren besinler, çeşitli metabolizmaları etkileyerek cilt sağlığını olumlu yönde etkiler.

Zeytinyağı ile genç kalın
Tekli doymamış yağ asitleri ve antioksidan polifenol bileşikler sayesinde yaşlanmayı yavaşlatır. Çiğ olarak salatalarda veya sebze yemeklerinde kullanılabilir. Her ne kadar sağlıklı bir yağ olsa da aşırı tüketimi önerilmez.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.