Sınırsız Sinema İçin Sinemia!

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Sinemia “Özel Sinema Kulübü” olarak adlandırılan, ayrıcalıklarla dolu bir sinema dünyasının kapısını aralıyor.

Hayatta herkesin bir kaçış noktası var, benimki de sinema ☺ Haftanın 5 günü günde 9 saatimi ofiste, 2 saatimi yolda, herhalde kafadan 2 saatini de sosyal medyada geçiriyorumdur. Hafta sonlarının da çok parlak geçtiğini iddia edemeyeceğim. Kimilerinin çok erken keşfettiği bir zevki; sinemayı benim keşfetmem de oldukça zaman aldı. Yani süper bir sinema kültürüm de olduğunu söyleyemem… Ama gelin görün ki son birkaç yılda sinema benim için en büyük eğlenceye dönüştü. Birkaç yıl öncesine kadar bazen ayda 1 kez bile sinemaya gitmeyen ben, son zamanlarda haftada 1-2 hatta vizyonun çok parlak olduğu dönemlerde belki 3 kez sinemaya gider oldum.

Her filme gidişim o haftanın en iyi olayına dönüşüyor çoğu zaman. Telefonumu sessize alıyorum, bir tane bile mail cevaplamıyorum, ev hakkında, iş hakkında, annemler hakkında düşünmüyorum. Sanırım  sinema kültürüm de olukça arttı, ofiste “ne izlenmeli?” sorularının muhatabı haline gelmeye başladım.

Tabi sinemanın çok da ucuz bir zevk olmadığı ortada ama “ E hayatta bir zevk edinmeye başlayan herkes bunun için bir bütçe ayırmak zorunda” diye düşünüyordum. Sonra süper bir şey oldu! Chip’te yayınlanan bir içerik sayesinde “Sinemia” ya denk geldim. Keşke daha önce duysaydım diye biraz burukluk yaşasam da geç olsun güç olmasın deyip, araştırmalarıma devam edince ayda 55 TL’ye sınırsız sinemaya gidebileceğimi öğrendim. Yani aylık Digiturk üyeliğinden daha ucuza vizyondaki tüm filmleri izlemek mümkün. Aranızda hala “Sinemia” uygulamasından haberdar olmayan varsa tüm detayları ile size anlatmak için oldukça heyecanlıyım.

Sinemia “Özel Sinema Kulübü” olarak adlandırılan, ayrıcalıklarla dolu bir sinema dünyasının kapısını aralıyor. Aylık üyelik paketleri bulunan Sinemia için sadece sinema biletleri değil, pek çok farklı ayrıcalık da bulunuyor. Örneğin ben “Senden Önce Ben” filminin özel ön gösterimine davetliydim. Ki büyük bir Emilia Clarke hayranı olarak elim ayağım titriyor diyebilirim ☺

Nasıl Sinemia Üyesi Olunuyor?

Şanslı Sinemia üyelerinden biri olmak için öncelikle www.sinemia.com adresinden Facebook hesabınızla veya Linkledn hesabınızla davetiye istiyorsunuz. Banka kartından tek çekim veya kredi kartından belirli sayılarda taksite böldürebileceğiniz paket fiyatları ile Sinemia kart başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Aylık 55 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabileceğiniz Sinemia kartınız, çok kısa bir zamanda da üyelik başvurusunda belirttiğiniz adresinize getiriliyor. Kartınızı aktif hale getirdiğiniz anda da Sinema kartı kullanıma açılıyor ve ücretsiz bir şekilde istediğiniz sinema salonuna giderek sinema biletinizi ücretsiz bir şekilde alabiliyorsunuz.

Sinemia sınırsız sinema biletini kullanmanın bazı prosedürleri olması dolayısı ile bu prosedürler hakkında da bilgilendirmeler yapmak istiyorum. Örneğin, Sinemia kartınızla her gün sadece bir filme girebilme hakkınız olsa da bu süreç 24 saatlik bir süreç olarak kısıtlandırılmıyor. Bugün saat 18.00 seansına girdiğiniz bir film olsa bile yarın 12:00 seansı olan başka bir filmin biletini temin edebiliyorsunuz. Buna ek olarak ayda 4 kere 7 gün aralıklı olmak üzere “ileri tarihli bilet alımı” da yapabiliyorsunuz. İleri tarihli bilet alımı en çok, vizyona girmesi dört gözle beklenen ve bir türlü sinema salonunda güzel bir yer bulamamanıza neden olan kalabalıktan sıyrılmanıza yardımcı oluyor. Bu sayede, internetten istediğiniz salona gitmeden bilet alabiliyor ve istediğiniz koltuğu da önceden seçebiliyorsunuz.

Sinemia, kullanım açısından oldukça kolay bir düzeneğe sahip olsa da herhangi bir sorun yaşadığınızda mail yoluyla ulaşabileceğiniz bir mail adresini de sizlere sunuyor. En ufak sorununuzda [email protected] adresine yollayacağınız bir maile, dakikalar içerisinde dönüş yapılarak probleminiz anında çözüme kavuşturuluyor ve hiçbir şekilde mağdur edilmiyorsunuz. Bu konuya verebileceğim en iyi örnek; geçen gün başıma gelen ve gerçekten takdir ettiğim bir olayı sizlere anlatmak olacak. Öncelikle istediğim filmin Marmara Forum salonuna yanlışlıkla aldığım bileti, İstinye Park’a gittiğimde check-in işlemini yapamadığımda fark ettim ve büyük ihtimalle bu durumun bir çözümü olamayacağını düşünerek sadece şansımı denemek amacıyla Sinemia’ya durumumu anlatan bir mail attım. Sinemia temsilcisi kişi anında mailime dönüş yaparak, ileri tarihli aldığım biletimi İstinye Park olarak düzeltti ve kesinlikle mağdur olmadan istediğim filme biletimi almamı sağladı.

Sinemia kartınız elinize ulaştığı andan itibaren, mobil uygulamasını da her zaman telefonunuzda indirmeniz gerekiyor. Böylece gittiğiniz sinemada check-in olup, Sinemia kartınız kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yapılan son güncelleme itibari ile de sinema haberleri, vizyona girecek filmler ve vizyondaki filmler hakkında sürekli bilgilendirmeler yapılarak mobil uygulama kullanım amacını da geniş tutuyor. Dediğim gibi gittiğiniz sinema salonunda öncelikle konum bildirmeniz ve sinema salonunda check-in işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Bu check-in işlemlerinde sizden; hangi filme gireceğinizi, kaç seansını tercih edeceğinizi ve filmin hangi özelliklere sahip olduğunu (3D, 4DX, IMAX, 2D) işaretlemeniz isteniyor. Sonrasında ya bir kod ekranı açılıyor ya da kart kullanımını yapabileceğiniz bilgisi karşınıza geliyor. Ödeme işleminizi çıkan bilgilendirmeye göre yaptıktan sonra geriye sadece biletinizi alıp filminizi izlemeniz kalıyor.

Sinemia davetiye kodum tarafıma ulaştığında “Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü” gibi özel günler henüz kutlanmamıştı. Bu özel günler yaklaştığında yakınlarıma hediye etmem için Sinemia davetiye kodu satın alabileceğim mailler de gönderildi. Bu sayede sevdiklerime en güzel hediyeyi Sinemia sayesinde verebilmiş oldum.

Yapılan hesaplamaya göre 2015 yılında vizyona tam 394 film girmiş ve ben Sinemia kartına sahip olduğum ilk günden itibaren 6 aylık paketimin sonuna kadar toplam 180 filmi izlemiş olacağım. Kendi çapımda yaptığım bir hesaplamaya göre de 6 ay boyunca her gün sinemaya gitmemin bedeli toplam 2700 TL olacakken, Sinemia sayesinde 6 ay boyunca her gün sinemaya gitmemin bedeli sadece 330 TL oldu. Bunun dışında tüm Türkiye’de bulunan sinema salonlarında açıklama yapmaksızın sinemaya gidebiliyor oluşum, 3D, 4DX ve IMAX gözlükleri için de ekstra ücret ödemiyor oluşum yanıma kâr kaldı. Bugün gittiğim, bayılarak izlediğim filmi ertesi gün de tekrar izleyebiliyorum.

Unutmadan Sinemia’nın tüm sinemaseverler için bir bilgi kaynağı olduğunu da eklemeliyim. Geçtiğimiz gün komedi filmi ararken denk geldiğim  en iyi komedi filmleri listesi sayesinde Jennifer Aniston’ın “Bu Nasıl Aile” filmini izledim ve çok beğendim. Bu da bonus olsun:) Daha ne olsun, iyi ki varsın Sinemia!

More from the blog

Bayramda alternatif tatlı: Soğuk baklava

Soğuk baklava, bayramda büyük rağbet görüyor. Pandemi öncesine göre satışlar yüzde 60 oranında arttı.

Yılbaşı Gecesi için Yılbaşı Ağacı Alternatifleri

Yılbaşı gecesinin yaklaştığı şu günlerde en çok araştırılan konulardan birisi olan yılbaşı ağacı alternatifleri ile alakalı olarak sizlere önerilerde bulunacak ve detaylara eğileceğiz. Yeni...

Evinizi Yılbaşına Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Yılbaşı konseptini en güçlü şekilde hissettirmek için kokuları tercih edebilir, evinizi birbirinen güzel kokulu mumlarla donatabilirsiniz.

Türkiye’nin En Popüler Youtuber’ları

Bugün farklı bir konuya değinmek istedik ve fikir sahibi olun, daha iyi seçenekleri değerlendirin diye Türkiye'nin en popüler Youtuber'ları ile alakalı olarak seçenekleri sizlere sunabilmek...