Sıkı kalçalar için en iyi 3 hareket!

1.00 avg. rating (56% score) - 1 vote

Her zaman fit görünelim ki sağlıklı ve güzel olalım. Size kalçalar için 3 hareket önerisinde bulunuyoruz. Emin olun, bu üçlü hayat kurtarıyor!

Herkesin vücudunda takıntılı olduğu sorunlu bölgeleri farklıdır. Kimi zaman kıyafetlerinizi, kalçalarınızdaki fazlalıkları kamufle edecek şekilde satın almak zorunda kalmış ya da benzer durumda biriyle karşılaşmışsınızdır. Kilo problemi yaşayanların vücudunda şikayetçi olduğu bölgelerin başında göbek ile birlikte kalçalar gelir. Çünkü kalça bölgesinde yağ dokusu daha fazladır ve kan dolaşımı daha yavaştır. Bununla birlikte kaslar da çok daha yumuşak ve gevşemeye yatkındır.

Kalça bölgesindeki şikayetler yalnızca genişlik ile sınırlı değildir. Gevşek, sarkık kalçalar da bu bölgenin en büyük problemlerindendir. Geniş, sarkık kalçaların en etkili çözümü ise egzersizdir. Sports International Fitness eğitmeni Oktay Sağnak ve Pilates eğitmeni Aslı Sözen özellikle de çömelme hareketlerinin kalça ve popo için birebir olduğunu ifade etti;

“Bu hareketler günlük aktivitelerimizde yeterli güce sahip olmamızı bile sağlarlar. Bununla birlikte yana, öne ve arkaya adım atarak gerçekleştirdiğimiz egzersizler ise pek çok kas grubunun çalışmasına etki eder. Haftada en az 2 gün yapılması gereken bu egzersizler, kalça kaslarının gücünü arttırmakta çok faydalıdır. Önce temel kalça güçlendirme egzersizleri ile başlanmalıdır. Bir süre bu temel hareketleri yaptıktan sonra gelişmiş kalça hareketleri ile egzersize devam edilebilir. Tabi kalça hareketlerinden önce bisiklet ve koşubandı gibi cardio egzersizlerini 15-20 dakika yapmakta fayda vardır. Çünkü egzersizlere başlamadan önce hem sakatlık riskini önlemek hem de adeleyi ısındırıp performansı arttırmak için cardio gereklidir. Bununla birlikte kalça gücü geliştikçe egzersizlerin saysısında artış gerekecek ve gelişmiş kalça hareketleri eklenecektir.”

[highlight color=”red”]Sıkı kalçalar için en iyi 3 hareketi adım adım görmek ve uygulamak için devam edin.[/highlight]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.