Sıkı bir vücut için evde yapılabilecek hareketler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kate Hudson, Hayden Panettiere gibi Hollywood yıldızlarının güzellik sırrı olan egzersiz hareketlerini evde yapabilirsiniz. Tüm bu hareketlerden sonra artık kırmızı halıya bir egzersiz seansı kadar yakınsınız demektir.

Isınma hareketleri
Egzersize önce ısınma hareketleriyle başlayın. Yerinizde küçük küçük adımlarla koşun. Bu yerinde koşma esnasında, kollarınızı yukarı kaldırın, avuçlarınızı yumruk yapıp açın, kollarınızı omuzlarınızdan dairesel hareketlerle çevirin. Koşunun derecesini, ayaklarınızı kalçalarınıza değdirmeye çalışır gibi daha fazla yukarı çekerek artırın. Isınmaya birkaç dakikanızı ayırın.

Ve şimdi egzersiz hareketlerine başlıyoruz…

1. hareket: Side lunges
Bu hareket iç bacak ve üst ön bacak kaslarını çalıştırır.

Side lunges

Düz durun, ellerinizi kalçalarınıza koyun. Ağırlığınızı sol bacağınızın üstüne verin, sağ bacağınızı yana açın. Dizinizi bükerek hafifçe inin. Sol bacağınızı düz tutun. Bu şekilde durup, ilk pozisyona dönün. Her iki bacağınız için de hareketi 10’ar kez tekrarlayın.

2. hareket: Push-ups
Bu hareket göğsü, omuzları ve kolları çalıştırır.

Push-ups

Yere yüzükoyun uzanın, ellerinizi göğüs hizasında, ama omuzlarınızdan daha geniş olacak şekilde açarak yere koyun. Parmaklarınız karşıya bakacak şekilde düz durmalı. Kendinizi elleriniz ve parmak uçlarınız üzerinde yukarı kaldırırken karın kaslarınızı sıkın. Gövdenizi düz tutun, belinizi bükmekten sakının. Sonra kollarınızı bükün ve gövdenizi yere indirin. Tamamen kendinizi zemine bırakmayın, yere paralel ama değmeyecek şekilde, gücü kollarınıza ve ayaklarınıza vermeye devam edin. Hareketi 15 kez tekrarlayın.

3. hareket: Front lunge with row
Bu hareket kalça kaslarını, kolları ve sırtınızı çalıştırır.

Front lunge with row

Egzersizi yaparken elinizde dambıl tutabilirsiniz. Dambılları her iki elinizle sıkıca kavrayın. Bir bacağınız önde, diğer bacağınız arkada olacak şekilde durun ve dizlerinizi bükerek lunge pozisyonu alın. Dambılları kendinize çekerek yükselin ve arkadaki büktüğünüz bacağınızı düzleştirin. Hareketi her iki bacağınız için 10’ar kez tekrarlayın.

4. Hareket: Bicycle crunch
Bu hareket karın kaslarını çalıştırır.

Bicycle crunch

Yere sırt üstü uzanın ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Dizlerinizi bükün. Sırayla bir sağa, bir sola gövdenizi kaldırırken, döndüğünüz yöndeki bacağınızı yere 90 derecelik açıyla bakacak şekilde yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken gücü boynunuzdan almayın, gövdenizi kaldırın. Karın kaslarınızın zorlandığını hissetmelisiniz. Hareketi her iki taraf için 10 kez tekrarlayın.

Egzersiz bitiminde vücudunuzu esnetmeyi ihmal etmeyin.

 

Kaynak: Pudra.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.