Sıkı bir vücud için şınav çekin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Şınav çekerken iki yöntemi kullanarak vücudunuzun farklı bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

Kapalı ve açık şınav şeklinde çalışmalarınızı çeşitlendirebilirsiniz

Kapalı şınav, vücudunuzda omuz ,karın göğüs ve sırt kaslarınızı çalıştırmanızı sağlarken açık şınav göğüs ve karın kaslarınızı hareketlendirmede faydalı olacaktır.

– Yere yüz üstü gelecek şekilde uzanın. Ellerinizi omuzlarınıza paralel şekilde zemine yerleştirin. Bu şekilde avuç içleriniz mutlaka yere yapışık şekilde olmalıdır.

– Vücudunuzu gergin bir pozisyonda itin. Göğsünüzü yere değdirmeden kendizi tekrar kaldırın. Hareketleri yavaş tempoda, kendizi çok zorlamadan yapmanız önemli bir detaydır.

– Karın kaslarınız ve kalçanız gergin şekilde bacaklarınızı bükmeden kendizi düz bir şekilde sabitleyin. Önemli olan kalçanızı kaldırmadan ve göğsünüzü düşürmeden hareketi düz bir çizgi halinde tamamlamaktır.

– Açık şınavın, kapalı şınavdan farkı kollarınız 90 derecelik açıyla açmanız ve hareketi biraz daha zorlaştırıyor olmanızdır. Mümkün olduğunca küçük setlerle başlamak avanatajdır.

– Çalışmalarınıza az adetlerle başlayıp çoğaltmak hem sizi zorlamayan bir faktör olacaktır hemde yaptığınız sporu daha keyifli hale getirecektir.

More from the blog

Dünya fitness lideri Türkiye’de üç markasıyla büyüyecek

Dünyanın en hızlı büyüyen lider fitness ekipman üreticilerinden olan Johnson Health Tech, Matrix, Vision ve Horizon markaları ile Türkiye’de de aynı süratle yol almaya...

Yogadan daha fazlasına adanmış bir hayat: Çetin Çetintaş

Yaptığı birçok çalışma ile Türkiye’de yoganın büyük bir ivme kazanmasını sağlayan Çetin Çetintaş, dergi, YouTube kanalı, Podcast ve yazdığı kitaplar ile de binlerce kişiye...

Dünyanın Farklı Liglerinden Puan Durumu Öğrenme İmkanı

Skorexpress tüm farklı spor dalları adına detaylı bilgiler sunuyor. Her zevke hitap eden oyunlar için eş zamanlı olarak canlı sonuçlara ulaşılabilir. 

2018 Dünya Kupası’nda hangi takım büyük umutlar veriyor? İşte 10 ülke

Önümüzdeki Dünya Kupası’nda tarih yazabilen takımları analiz ediyoruz.