Sıkı bir vücud için şınav çekin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Şınav çekerken iki yöntemi kullanarak vücudunuzun farklı bölgelerini çalıştırabilirsiniz.

Kapalı ve açık şınav şeklinde çalışmalarınızı çeşitlendirebilirsiniz

Kapalı şınav, vücudunuzda omuz ,karın göğüs ve sırt kaslarınızı çalıştırmanızı sağlarken açık şınav göğüs ve karın kaslarınızı hareketlendirmede faydalı olacaktır.

– Yere yüz üstü gelecek şekilde uzanın. Ellerinizi omuzlarınıza paralel şekilde zemine yerleştirin. Bu şekilde avuç içleriniz mutlaka yere yapışık şekilde olmalıdır.

– Vücudunuzu gergin bir pozisyonda itin. Göğsünüzü yere değdirmeden kendizi tekrar kaldırın. Hareketleri yavaş tempoda, kendizi çok zorlamadan yapmanız önemli bir detaydır.

– Karın kaslarınız ve kalçanız gergin şekilde bacaklarınızı bükmeden kendizi düz bir şekilde sabitleyin. Önemli olan kalçanızı kaldırmadan ve göğsünüzü düşürmeden hareketi düz bir çizgi halinde tamamlamaktır.

– Açık şınavın, kapalı şınavdan farkı kollarınız 90 derecelik açıyla açmanız ve hareketi biraz daha zorlaştırıyor olmanızdır. Mümkün olduğunca küçük setlerle başlamak avanatajdır.

– Çalışmalarınıza az adetlerle başlayıp çoğaltmak hem sizi zorlamayan bir faktör olacaktır hemde yaptığınız sporu daha keyifli hale getirecektir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.