Shabby Chick Dekorasyon Trendini Keşfedin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dünya genelinde bir akım haline dönüş olan Shabby Chick trendi, ev dekorasyonu anlamında mükemmel seçenekleri sizlere sunuyor diyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle evlerinde farklı bir hava yaratmak isteyen tüm kadınlar için ideal bir seçenek. Tabi ki bilmeyenler için de elimizden geleni yapacağız. Sizlere daha kapsamlı seçenekler hakkında örnekler sunacağız.

Ev dekorasyonu konusunda yenilikçi seçeneklerin de ön plana çıktığını net olarak söyleyebiliriz sanırım. Türkiye, bu anlamda trende çok çabuk ayak uyduran ülkelerden birisi olarak da dikkat çekiyor.

Nedir Bu Shabby Chick?

Eski stil mobilyalar ile meydana getirilen son derece göz alıcı ve modern bir dekorasyon trendi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Yurtdışında da başlayan bu mükemmel akım, kısa zaman içerisinde ülkemiz sosyetesinin de en çok tercih ettiği seçeneklerden birisi haline geldi.

Eski stil mobilyalar, günümüzde aslında çok fazla tercih edilmiyordu. Ancak bu akım ile birlikte yeniden evlerimizin içerisinde eskitme dizayn dahil oldu da diyebiliriz. Bu dekorasyon evleriniz için ideal. Huzur veren bir dekorasyon.

# Nostalji

Evlerinizde farklı bir hava yaratmak normal. Ancak nostalji tek başına bir anlam ifade etmez. Modernliği de bir arada bulundurmask son derece önemlidir. Türkiye genelinde de bu tarz seçenekleri özellikle IKEA gibi markalar bu anlamda ciddi şekilde fark yaratıyor. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

# Renk Cümbüşü

Doğru renkler çok çok önemlidir. Shabby Chick, gökkuşağı tarzını beninmseyen bir akım olduğu gibi sadeliği sevenlere de öğütler sunuyor. Açık renk tonlarının kısa zaman içerisinde fark yaratması da zaten her ev için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

# Ahşap Mobilya Trendi

Shabby Chick, özellikle ahşap mobilyalar ile son derece uyumlu olan trendlerden birisi olarak adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Ahşap mobilyalar, özellikle eskitme seçenekleri ile çok fazla tercih edilmelidir. Shabby Chick, bu anlamda özellikle farklı bir tarz arayanlar için önemli bir imkan olarak da ön planda.

# Dantel Motifler

Dantel motifler, özellikle eski tarzı yansıttığından dolayı ülkemiz genelinde çok fazla tercih ediliyor. Shabby Chick, nostaljik bir stil olduğundan dolayı dantel motifleri de içerisine alan son derece önemli tekniklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor. Osmanlı motifleri de dikkat çekiyor.

# Desenli Duvar Kağıtları

Çok çok önemli seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çeken duvar kağıtları, her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Desenli duvar kağıtları ise günümüz modern dairelerinin olmazsa olmazlarından. Shabby Chick, bu anlamda sizlere duvar kağıtlarını önerirken aynı zamanda modernlikten sapmamanız gerektiğini de öğütlüyor.

# Hasır Detaylar

Hasır ürünler, en iyi aksesuar seçenekleri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle bu tarz eskitme seçeneklerin ön plana çıkması da Shabby Chick akımının en ideal olanaklarından birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

More from the blog

Yemek Yapmayı Keyfe Dönüştüren Fonksiyonel Fırın Modelleri

Evin en fonksiyonel alanlarından birisidir mutfaklar. Yemek hazırlamanın yanı sıra, ailece yapılan masa başı sohbetlerinin de en keyifli ortamıdır aynı zamanda. Bir mutfaktan beklentiniz...

Yatak Baza Seti ile Düzenlenen Konforlu Yatak Odaları

Hepimizin yatak odasından farklı beklentileri olsa da, birleştiğimiz tek bir nokta var; içinde rahat edeceğimiz konforlu odalar. Konfor konusunda herkesin az ya da çok...

Lydsto R1 Kendi Kendini Boşaltan Robot Süpürge – Çapraz Süpürmeye Son

Pis çöp kutularının temizliği veya yetersiz emiş gücü arasındaki ikilemden bıktınız mı? Kendi kendini boşaltan robot süpürge Lydsto R1 sizi kurtarmaya geliyor. Emiş Gücü Kaybına...

Evden çalışanlarda bel ve boyun sorunları arttı

Evden çalışma üniteleri tasarlayan Mod Tasarım Genel Müdürü Ercan Sicim, “Araştırmalar, evden çalışanların yüzde 40’tan fazlasının bel ağrısı, yüzde 20’den fazlasının da boyun ağrısı...