SGK’dan dil açılımı!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gurbetçiler derin bir ‘Oh’ çekecek…

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) resmi internet sitesinin İngilizce versiyonunun ardından Almancasürümü de hizmete açıldı.

SGK, AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı, Yurtdışı Hizmetler Daire Başkanlığı ve Elektronik Yayın ve Bilgi Dağıtım Daire Başkanlığı ile yaptığı ortak çalışmalar sonucunda, sitesinin Almanca sürümü hayata geçirdi.

Sitenin Almanca sürümünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve SGK Başkanı Fatih Acar’ın özgeçmişi, sosyal güvenlik kavramı ile ilgili genel tanıtıcı bilgiler, sosyal güvenlik ulusal mevzuatı, Türk Sosyal Güvenlik Sistemi ve tarihçesi yer alıyor.

Sitede ayrıca kurumun organizasyon şeması, organizasyon yapısı ile merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı hakkında genel bilgiler, yapılan ikili sosyal güvenlik sözleşmeleri ile ilgili genel bilgi, kurumun istatistik bültenleri, yararlı linkler ve iletişim bilgileri de bulunuyor.

SİTE DAHA DA ZENGİNLEŞTİRİLECEK
Almanca versiyonla, çok sayıda gurbetçinin yaşadığı Almanya ve Avusturya gibi ülkelerdeki Türk vatandaşlarının yanı sıra resmi kuruluşların da SGK’nin web sitesini daha kolay kullanabileceği belirtiliyor.

Yetkililer, web sitesinin İngilizce ve Almanca versiyonlarıyla, SGK’nın uluslararası alanda saygınlığını artırdığı bildirildi.

 

Kaynak:habertürk.com

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.