SGK, estetik diş tedavi ücretlerini karşılıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Estetik diş tedavisinde içerisinde en çok tercih edilen tedavi yöntemi zirkonyum kronları artık SGK tarafından karşılanıyor.
Ağızda bir veya birden fazla dişin eksik olduğu durumlarda, dişsiz bölgeye komşu olan dişlerden ya da implantlardan destek alınarak yapılan restorasyonlara sabit protez denir.

Sabit protezler metal destekli ve metal desteksiz olarak uygulanabilirler. Metal destekli sabit protezler, ağız içinde fonksiyonel kuvvetlere yeterli direnci gösterirken, doğal diş görünümünü olumsuz etkileyerek estetik problemlere yol açabilirler.

Metal destekli seramik kronların yol açabileceği estetik kaygılardan dolayı yüksek dirençli seramik sistemler geliştirilmiş, özellikle zirkonyum günümüzde kullanılan güncel altyapı materyali haline gelmiştir.

Zirkonyum kuronun avantajları nelerdir?

· Zirkonyum porselenler diş renginde olmaları nedeni ile doğal dişe yakın görünüm sağlar.

· Dişetinde alerjik reaksiyonlara ve dişeti renklenmelerine neden olmadığı kaydedilmiştir.

· Yüksek dirençlidir.

· Alttaki dişin rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çeşitli nedenlerle renkleşmiş veya çok koyu renkli dişlerde de olumlu sonuçlar alınabilmektedir..

· Tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmadığı belirtlimektedir.

Daha önce SGK güvencesi dahilinde yer almayan zirkonyum kronların, yeni uygulama ile SGK kapsamına dahil edildiği bilgisi verilmiştir.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...