Sevginizi göstermek için en güzel araç altın kolyeler

4.00 avg. rating (82% score) - 4 votes

Altın takılar herkesin sahip olmak istediği aksesuarlardır. Yüzük, küpe, bileklik ya da kolye fark etmeksizin herkesin hayallerini süsler. Kolyenin tarihine bakıldığında yüzükten daha eskilere dayandığı görülür. Geçmişte muska şık bir boyun takısı olarak taşınmaktaydı. Eski çağlarda hayvan dişlerinden ve deniz kabuklarından yapılan kolyeler kullanılırken sonraki çağlarda pırlanta ve elmas gibi değerli taşlar ile fil dişlerinden yapılmış kolyelerin kullanıldığı söylenmektedir. Artık çağlarda ise kuyumculuğa özgü teknikler ile imal edilmiş olan birçok gerdanlığa rastlanılmıştır.

Altın kolyeler, tarihi eskilere dayansa da asıl değerini son dönemlerde kazanmıştır. Her geçen gün modellerine yenisini ekleyerek sonsuz bir model yelpazesine sahip olmaktadır. Yaş ve tarz fark etmeksizin herkese hitap eden altın kolye modelleri gösterdiği çeşitliliği ile baş döndürmektedir. İlk çağlardan günümüze kadar olan süreçte kadın, erkek ya da çocuk herkeste yerini almış ve almaya devam eden altın kolyelerin taşlı ya da taşsız modelleri bulunmaktadır. Bir kişinin sevgisini göstermek için en güzel hediyelerden biri olan altın kolyeler, geometrik tasarımlardan figürlü ve yazılı modellere kadar çeşitleniyor. Figürlü modelleri arasında yetişkinler için taşlı ve incili klasik ya da modern tasarıma sahip modeller bulunurken genç kadınlar için haydan, insan, bitki ya da geometrik figürlü modelleri bulunuyor. Günlük hayatımızı renklendiren altın kolye modelleri özel günlerde kullanılan modellerine göre farklılık göstermektedir. Günlük kullanımda geometrik ya da haydan figürlü modeller tercih edilirken özel günlerde tarza göre incili ya da taşlı modeller kullanılabilmektedir. Taşlı modeller de renkli ve renksiz taşları ile her stile hitap etmektedir. Figürlü modeller ise kullanıcının tarzına göre farklılık göstermektedir. Örneğin; hayvanlı figürler daha çok spor kıyafetler ile kullanılabilirken bazı geometrik desenli altın kolyeler şık bir gecede tercih edilebiliyor. Takana uğur getirdiğine inanılan modeller de bulunmaktadır. Nazar boncuklu, nal, fil ya da takan kişi için uğur getirdiğine inanılan figürler de kolyelerde kullanılmaktadır.

Altınbaş internet sayfasında onlarca farklı modelde altın kolye bulunmaktadır. Çeşitli figür ve taşların hakim olduğu altın kolyeler kullanıcılarını süslemek için bekliyor.                      

More from the blog

Çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler

Çocukları için yatak odası hazırlamanın heyecanını yaşayan ebeveynlerin, çocuk odası dekorasyonu için bu faktörleri göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

2019 Yılı Mutfak Trendleri

Mimar Figen Erdağ Demircan 2019 trendleriyle mutfak yenilemek isteyenler için ipuçları verdi. İşte 2019 Mutfak Trendleri...

Derin ve huzurlu uykunun sırrı hangi renklerde saklı?

Günün yorgunluğunu unutturan derin bir uyku, huzur veren yatak odası dekorasyonu ve keyif dolu sabahlar…

Hayatın güçlü dalgalarını hatırlatan eşsiz mücevherler

Padme Designs‘ın Wave koleksiyonunda yer alan mücevherler ilhamını hayatta değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabullenmekten alıyor.