Sevginizi göstermek için en güzel araç altın kolyeler

4.00 avg. rating (82% score) - 4 votes

Altın takılar herkesin sahip olmak istediği aksesuarlardır. Yüzük, küpe, bileklik ya da kolye fark etmeksizin herkesin hayallerini süsler. Kolyenin tarihine bakıldığında yüzükten daha eskilere dayandığı görülür. Geçmişte muska şık bir boyun takısı olarak taşınmaktaydı. Eski çağlarda hayvan dişlerinden ve deniz kabuklarından yapılan kolyeler kullanılırken sonraki çağlarda pırlanta ve elmas gibi değerli taşlar ile fil dişlerinden yapılmış kolyelerin kullanıldığı söylenmektedir. Artık çağlarda ise kuyumculuğa özgü teknikler ile imal edilmiş olan birçok gerdanlığa rastlanılmıştır.

Altın kolyeler, tarihi eskilere dayansa da asıl değerini son dönemlerde kazanmıştır. Her geçen gün modellerine yenisini ekleyerek sonsuz bir model yelpazesine sahip olmaktadır. Yaş ve tarz fark etmeksizin herkese hitap eden altın kolye modelleri gösterdiği çeşitliliği ile baş döndürmektedir. İlk çağlardan günümüze kadar olan süreçte kadın, erkek ya da çocuk herkeste yerini almış ve almaya devam eden altın kolyelerin taşlı ya da taşsız modelleri bulunmaktadır. Bir kişinin sevgisini göstermek için en güzel hediyelerden biri olan altın kolyeler, geometrik tasarımlardan figürlü ve yazılı modellere kadar çeşitleniyor. Figürlü modelleri arasında yetişkinler için taşlı ve incili klasik ya da modern tasarıma sahip modeller bulunurken genç kadınlar için haydan, insan, bitki ya da geometrik figürlü modelleri bulunuyor. Günlük hayatımızı renklendiren altın kolye modelleri özel günlerde kullanılan modellerine göre farklılık göstermektedir. Günlük kullanımda geometrik ya da haydan figürlü modeller tercih edilirken özel günlerde tarza göre incili ya da taşlı modeller kullanılabilmektedir. Taşlı modeller de renkli ve renksiz taşları ile her stile hitap etmektedir. Figürlü modeller ise kullanıcının tarzına göre farklılık göstermektedir. Örneğin; hayvanlı figürler daha çok spor kıyafetler ile kullanılabilirken bazı geometrik desenli altın kolyeler şık bir gecede tercih edilebiliyor. Takana uğur getirdiğine inanılan modeller de bulunmaktadır. Nazar boncuklu, nal, fil ya da takan kişi için uğur getirdiğine inanılan figürler de kolyelerde kullanılmaktadır.

Altınbaş internet sayfasında onlarca farklı modelde altın kolye bulunmaktadır. Çeşitli figür ve taşların hakim olduğu altın kolyeler kullanıcılarını süslemek için bekliyor.                      

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.