Sevgilinizi evliliğe nasıl ikna edersiniz?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kim istemez ki hayalini kurduğu erkekle yuva kurmayı. Ancak her zaman dilediğimiz, hayalini kurduğumuz erkek le sevgili olmaktan öteye gidemiyoruz. Ama düşündüğünüz kadar zor da değil İşte size düşen püf noktalar;

Harekete siz geçin: Uzmanlara göre erkelerin ‘’zaman kavramı’’kadınlara göre farklı diğer birçok konuda olduğu gibi bu konuda da ilk harekete geçen siz olmalısınız. Baskı kurmadan üstü kapalı karışık cümlelerle evlilik sorumluluğunu alabileceğini anlatabilirsiniz.

İyi niyet çizgisini doğru belirleyin: Erkeklerin çoğunluğu yardımsever özellikle kendi konusunda cömert bayanları daha anaç ve evliliğe yakın bulduğu su götürmez bir gerçek ancak belirli bir sınırı olması kaydıyla sürekli istekleri karşılanan ve buna alışkanlık göstermiş bir erkeğe ne kadar iyi niyetli olursanız olun sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Çünkü aşk kolayı sevmez. İyi niyet ölçüsünü kaçırmayın. Hayır demesini bilin.

Ailesi özellikle annesinin kalbini fethedin: Erkek için aile olgusu vazgeçilmez bir ayrıntıdır. Özellikle anne hayatının her kısmında var olmuş ve tartışmaya açılmayan tek unsur olabilir. Elbette en yakın arkadaşınız olmayacaktır ancak annenin takdirini kazanmış biriyseniz birçok eksi yönleriniz olsa da 1-0 öndesiniz demektir.

Sık Sık evlilikten söz etmeyin: İlişkinin hangi boyutunda olursanız olun evlilik fikri bir erkek için huzursuzluk vericidir. Bu duygu sizinle alakalı değil tamamıyla evliliğin fikrinin yarattığı sorumluluk duygusunun huzursuzluk vericiliğidir. Evliliği çağrıştıran ortamlarda bulunun ama ‘’biz de böyle olacak mıyız ?’’diye soru sormayın. Örneğin sık sık evli çift arkadaşlarınızın evlerine ziyarete gidebilir, anne bebek hakkında bir kitap okuduğunuzdan bahsedebilirsiz. Unutmayın en güzel yönlendirme, hissettirmeden, baskı kurmadan olandır.

Ya hep ya hiç baskısından uzak durun: İlişkinin başında o ilişkiye dair korkularınızın olması çok normal ancak; zamana bırakmak yerine daha baştan ‘’ciddiysen varım’’ mesajını verirseniz bir ilişkiye daha başlamadan bitmesine neden olabilirsiniz.

Son seçenek rest çekin: Tüm seçeneklere rağmen yıllara dayanan bir ilişkiniz var ve bir türlü evlilikle sonuçlanmıyorsa evlilik fikrinizi açık açık konuşsun ve net bir cevap alamıyorsanız son şans olarak rest çekin sizi kaybetmeyi göze alacak ise en doğru yol o kişiyle bağlarınızı koparmanız olacaktır.

More from the blog

Erkekler Yatakta Ne İster? Hoşlandıkları 8 Gizli Davranış

Eğer siz de erkekler yatakta ne ister, nelerden hoşlanır sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ederiz.

Erkekler Yalnızca Cool Kızlardan mı Hoşlanıyor?

Gelin, son zamanlarda dikkatimizi çeken bu konudan biraz bahsedelim! Bakalım, erkekler aslında nasıl kızlardan hoşlanıyor?

Aldatıldığınızı Anlamanın En Kesin Yolları

Bugün ki yazı dizimizde sizlere başlıktan da anlayabileceğiniz üzere aldatıldığınızı anlamanın en kesin yolları hakkında bilgi vereceğiz.

İnternetten arkadaş arayanlar artıyor

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ilişkilerin yeni bir boyuta taşındığını günümüzde internet üzerinden arkadaşlık kuranların sayısı giderek artıyor.