Sevgilinizi evliliğe nasıl ikna edersiniz?

Evliliğe İkna Etmek
Evliliğe İkna Etmek
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kim istemez ki hayalini kurduğu erkekle yuva kurmayı. Ancak her zaman dilediğimiz, hayalini kurduğumuz erkek le sevgili olmaktan öteye gidemiyoruz. Ama düşündüğünüz kadar zor da değil İşte size düşen püf noktalar;

Harekete siz geçin: Uzmanlara göre erkelerin ‘’zaman kavramı’’kadınlara göre farklı diğer birçok konuda olduğu gibi bu konuda da ilk harekete geçen siz olmalısınız. Baskı kurmadan üstü kapalı karışık cümlelerle evlilik sorumluluğunu alabileceğini anlatabilirsiniz.

İyi niyet çizgisini doğru belirleyin: Erkeklerin çoğunluğu yardımsever özellikle kendi konusunda cömert bayanları daha anaç ve evliliğe yakın bulduğu su götürmez bir gerçek ancak belirli bir sınırı olması kaydıyla sürekli istekleri karşılanan ve buna alışkanlık göstermiş bir erkeğe ne kadar iyi niyetli olursanız olun sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Çünkü aşk kolayı sevmez. İyi niyet ölçüsünü kaçırmayın. Hayır demesini bilin.

Ailesi özellikle annesinin kalbini fethedin: Erkek için aile olgusu vazgeçilmez bir ayrıntıdır. Özellikle anne hayatının her kısmında var olmuş ve tartışmaya açılmayan tek unsur olabilir. Elbette en yakın arkadaşınız olmayacaktır ancak annenin takdirini kazanmış biriyseniz birçok eksi yönleriniz olsa da 1-0 öndesiniz demektir.

Sık Sık evlilikten söz etmeyin: İlişkinin hangi boyutunda olursanız olun evlilik fikri bir erkek için huzursuzluk vericidir. Bu duygu sizinle alakalı değil tamamıyla evliliğin fikrinin yarattığı sorumluluk duygusunun huzursuzluk vericiliğidir. Evliliği çağrıştıran ortamlarda bulunun ama ‘’biz de böyle olacak mıyız ?’’diye soru sormayın. Örneğin sık sık evli çift arkadaşlarınızın evlerine ziyarete gidebilir, anne bebek hakkında bir kitap okuduğunuzdan bahsedebilirsiz. Unutmayın en güzel yönlendirme, hissettirmeden, baskı kurmadan olandır.

Ya hep ya hiç baskısından uzak durun: İlişkinin başında o ilişkiye dair korkularınızın olması çok normal ancak; zamana bırakmak yerine daha baştan ‘’ciddiysen varım’’ mesajını verirseniz bir ilişkiye daha başlamadan bitmesine neden olabilirsiniz.

Son seçenek rest çekin: Tüm seçeneklere rağmen yıllara dayanan bir ilişkiniz var ve bir türlü evlilikle sonuçlanmıyorsa evlilik fikrinizi açık açık konuşsun ve net bir cevap alamıyorsanız son şans olarak rest çekin sizi kaybetmeyi göze alacak ise en doğru yol o kişiyle bağlarınızı koparmanız olacaktır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.