Selülitlerden kurtulmanın 7 etkili yöntemi!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kadınların en çok şikayet ettiği şeylerden biri hiç kuşkusuz selülitler. Peki selülitler nasıl yok edilir? İşte selülitlerden kurtulmanın yolları!

Her kadın selülitlerden nefret eder. Popo, kalça ve bacaklarda görünen yağ birikimleri kadınların adeta kabusu gibidir. Kadınların bu bölgelerinin yanısıra kollarında da bulunuyor. Selülitlerden kurtulmak için etkili ve hızlı bir yol var mı? Peki selülitlerden nasıl kurtuluruz?

selulit-1

Selülitin Nedenleri

Bu cevaplaması gereken bir sorudur. Eğer gerçekten bunun cevabını bilmiyorum diyorsanız size söyleyelim.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme

Selilütin oluşmasının bir nedeni vardır:

Su tutma

Yağ hücrelerine kan akışı azalır. Bunun üzerine özellikle kadınların derileri değişime uğrar.. Aslında bu durum erkeklerde de olur ancak ancak selilüte neden neden olmaz. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, her gün 120 dakika egzersiz yapmak, kepekli tahıllar, yağsız protein, az yağlı süt, sağlıklı yağlar, sebze, meyvelerden oluşan zengin bir diyet kan akışınızın hızlanmasına neden olacaktır. Su tutmayı önlemek için az yağlı tüketmek ve yağsız kaslar inşaat etmeniz gerekmektedir.
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.