Selülitlerden Kurtulmak İsteyenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Son günlerin gündemden düşmeyen konusu: Selülit. Bu dertten muzdarip olmayan kadın sayısı, yok denecek kadar. En ünlü sanatçılardan ev kadınlarına kadar herkesin düşmanı selülitler. Peki bu düşmandan kurtulmak için ne yapmak gerektiğini biliyor musunuz? Evoria.com, düşmana savaş açmadan önce onu tanımak gerekir diyor ve hem selülit nedir hem de selülitten nasıl kurtulunur sorularına cevap veriyor.

SELÜLITLERDEN KURTULMAK IÇIN NE YAPMALI?

İşte Evoria.com’un selülitle savaş formülü:

Kilonuzu koruyun. Evoria.com, kilonuzu korumak için Günde 1500 kaloriden fazlasını almamayı öneriyor.

Çok hareket edin, örneğin jogging yapın, bisiklete binin, yüzün, jimnastik yapın. Sonrasında vücudu, Evoria.com’un önerisi olan Dead Sea Naturel Mineral Anti-Selülit ve Sıkılaştırıcı Çamur gibi ürünlerle desteklemeyi unutmayın.

Vitamin ve mineral alın. A ve E vitaminleri deriyi düzgünleştirir, magnezyum metabolizmayı harekete geçirir, fosfor ve silisyum dokuları kuvvetlendirir.
Vücudun fazla suyunu atması için beyaz ve kırmızı turp, maydanoz, kereviz, çilek ve pilav yiyin.

Evoria.com, selülitlerden kurtulmak için özellikle tuz, şeker, alkol, sigara, koyu çay, kahve, çikolata, kızartma ve undan uzak durmanın altını çiziyor.
Derinin kanla beslenmesini teşvik edin. Örneğin masaj eldiveni ile kendi kendinize yapacağınız masajla; bir sıcak, bir soğuk duşu sorunlu yerlere tutun. Saunanın da yararı vardır. Evoria.com’dan özel indirimlerle satın alabileceğiniz Pagi Botanica Selülit ve Masaj Sabunu, yapacağınız masajın etkisini arttıracaktır.

Kozmetik çözümler: Doğrudan doğruya yağ hücrelerini harekete geçiren ve hücrelerin içini boşaltmayı sağlayan antiselülit kremleri de, selülitle karşı girişilen kişisel savaşta önemli rol oynar. Düzenli kullanıldıkları takdirde ciddi düzelmeler sağlar. Evoria.com’un indirimlerle sunduğu The LifeCo Paul Penders Sıkılaştırcı ve Selülit Giderici Serum ve Zuccari Fisioline Selülit Giderici Köpük ile selülitle savaşınız da güç kazanabilirsiniz.

DÜŞMANINIZI IYI TANIYIN: SELÜLIT NEDIR?

Selülit; cilt dokusunda meydana gelen ve cilde “portakal kabuğu” görünümü veren değişimlerin tümüdür. Yani bir hastalık veya rahatsızlık değildir. Ancak tıpta selülit ayrıca; cilt altı yumuşak dokuların enfeksiyonlarını tanımlamada da kullanılan bir terimdir.

Selülit, kadınlarda çok daha yaygın görülür. Araştırmalar kadınların %85-98’inde belli bir ölçüde selülit olduğunu göstermektedir. Yağlanma erkekler ve kadınlarda farklı biçimlerde oluşur. Erkeklerde yağları oluşturan ve destekleyen bağ dokusu iplikleri temel olarak deriye paralel bir biçimde uzanır ve bundan dolayı erkeklerde deri altında biriken yağ tabakaları en düşük seviyede çökmeye maruz kalır, böylece de erkekler daha düzgün bir cilde sahip olur. Ama ne var ki kadınlardaki yağ tabakası deriye dik olarak oluşur ve bunun sonucu olarak da bağ dokusunun destek yapısı, deriyi aşağıya çeker ve pürüzlü bir yüzey meydana getirir.

NEDEN SELÜLIT OLUŞUR?

Selülit oluşumunun birçok farklı nedeni var. Bunlar arasında genetik faktörü, hormonal nedenleri, beslenme şeklini, spor yapmamayı ve cildin kendi fiziksel yapısını sayabiliriz.

Hormonal nedenler: Son zamanlarda yapılan araştırmalar, kadınların östrojen hormonu miktarındaki artışın selüliti çoğalttığını ortaya koyuyor. Cilt ve vücut sağlığı için gerekli olan bir takım hormonlar ve kimyasal maddelerin miktarındaki değişiklikten dolayı hücre aralığında normalin üstünde su birikmeye başlar. Bu birikme aşırı boyutlara vardığında cildin görünümünde de bir takım değişiklikler meydana gelir. Dolayısıyla selülit hormonlarla doğrudan bağlantılıdır.Beslenme: Tek yönlü ve sağlıksız beslenme selülitin ana nedenlerinden biridir. Genellikle çalışan toplumlardaki kadınlarda görülen selülit, bayanların fast-food ve hazır gıdalara olan eğilimiyle doğrudan ilişkilidir. Hayvansal yağlar, tuz, şeker, kola ve kahve gibi yiyecek ve içecekler de yağ hücrelerini şişirerek, buralarda ödem yapmakta ve selülit oluşmasına neden olur.

Sigara ve alkol: Sigara ve alkol kullanan bayanlarda selülit görülme oranı kullanmayanlara oranla bir hayli yüksektir.

Duruş: Yüksek topuklu ayakkabılar giymek, yanlış yürümek ve yanlış oturmak da selülitin nedenleri arasında sayılabilir. Yüksek topuklu ayakkabılardan dolayı kan dolaşımındaki bozukluk zamanla cildin iyi beslenememesine dolayısıyla da selülit oluşmasına sebep olur.

Spor yapmamak: Spor yapmamaktan dolayı vücut yeterince yağ yakamaz. Zamanla derinin altındaki yağ dokusu şişerek yağın depolanmasına neden olur. Bu sebeple de cilt yüzeyinde çirkin bir görüntü oluşur.

Selülit kabusundan kurtulmak için yukarıdaki önerileri yerine getirirken, bu savaşta size destek olacak kozmetik ürünlere de www.evoria.com’dan bir tıkla ve birbirinden cazip indirimlerle sahip olabilirsiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.