Selülit nedir? Selülitten kurtulma yolları nelerdir?

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes
Selülit Kremi
Selülit Kremi

Selülit Kremi

Selülitin yok edilmesinde krem ve masaj çok etkilidir.  Kullanacağınız antiselülit kremlerin yanı sıra sorunlu bölgeye yapılacak masajlar da selülit tedavisinde etkili sonuçlar verir. Evde kullanabileceğiniz anti selülit kremler, deriye hemen nüfuz ederek, doğrudan yağ hücrelerini etkiler. Elbette tek başına yeterli değildirler. Bu kremlerin uygun masaj yöntemleriyle uygulanması gerekir. Bu masajlar evde kendi kendinize uygulanabilenler olduğu gibi tıbbi uzman tarafından yapılanlar da olabilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  En etkili selülit kremleri ve yağları

Selülit Kil Maskesi

1 paket beyaz kil biraz suyla karıştırılıp içine 5 damla limon yağı ve 2 çorba kaşığı tarçın eklenerek hazırlanan bu maske, selülitli bölgeye uygulanır, streç filmle sarılarak yarım saat beklenir. Sonrasında hafif hafif masaj yaparak ılık suyla durulanır.  Selülit tedavisi için bu tip uygulamalar günaşırı uygulama önerilmektedir.

Evde Selülit masajı

Masaja kalçalardan başlanır ve tüm sorunlu bölge kapsanacak şekilde, eller ile aşağıya ve yukarıya doğru daireler çizilir. Daha sonra deri sıkıştırılmadan baş ve işaret parmakları arasına alınır ve yoğurur gibi masaj yapılır.

Tıbbi Selülit masajları

Bu masajlar selülit tedavisinin en önemli çözümlerinden biridir.  Masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. İki farklı şekli mevcuttur; Dolaşım masajları ( Kan ve lenfatik dolaşım )ve Lenfatik drenaj masajları.

Dolaşım masajlarında masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokularınızın canlanmasını sağlar.
Lenfatik drenaj masajları ise lenf dolaşımı üzerinde etkili olur. Bu masajın hem elle hem de aletle uygulanan şekilleri vardır.

1
2
3
4
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.