Selülit nedir? Selülitten kurtulma yolları nelerdir?

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Selülit neden olur ve nasıl geçer? Selülit kremi, kil maskesi ve masajı nasıl olmalıdır? Selülit giderici diyet ve egzersizler konularını sizin için yazdık.

“Selülitlerim var benim” Yok canım ışıktan öyle görünüyor, hem o kadar da belirgin değil, dert etme”
Pek çok kadın yaşam içerisinde kim bilir kaç kez bu diyaloğa taraf olmuştur öyle değil mi? Gerçekten de vücudunun çeşitli bölgelerindeki selülitlerinin pürüzsüz cilt görünümüne verdiği bu rahatsızlıktan mağdur olan çok kadın bulunur.  Çare olarak pek çok çözüm denemiştir. Selülit için kil maskesi arayışına girmiş, selülit diyeti yapmış, Selülit egzersizleri araştırmış, Selülit kremi satın almıştır. Biz de bu sebeple yaz mevsiminin bu son güzel günlerinde,  bu dertten yakınabileceğinizi düşünüp selülitten kurtulma yollarını anlatan bir yazı hazırladık.

Selülit nedir?

İster kilolu ister zayıf olsun bir çok kadın için bir kabus olan selülit, aslında çok basit olarak derinin altında bulunan yağdan başka bir şey değildir. Selülite neden olan yağ dokusu, bağ dokusuna yaptığı baskı ile onu harekete geçirerek ters yöne doğru cildin sorunlu bölgesine buruş buruş ve inişli çıkışlı adeta bir portakal kabuğu görüntüsü verir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme

Selülit neden olur?

Selülite zemin hazırlayan çok fazla faktör vardır. Sağlık açısından bir zararı olmayan selülitlerin oluşum sebepleri şöyle sıralanabilir;

  • Kötü beslenme
  • Genetik yatkınlık,
  • Yanlış diyetler
  • Dolaşım bozuklukları
  • Metabolizmal yavaşlık
  • Yetersiz fiziksel aktivite
  • Hormon değişiklikleri
  • Yetersiz su tüketimi
  • Toplam vücut ağırlığındaki yağ oranı fazlalığı
  • Cilt tabakasının kalınlığı ve ten rengi

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit gidermek için pek çok yöntem vardır. Bunların en başında yağsız beslenmeyi alışkanlık haline getirmek yer alır. Bunu hareket, bölgesel masaj, selülit maskeleri ve selülit kremleri takip eder.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Selülit Nasıl Geçer? En İdeal Selülit Giderici Yöntemler!

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.