Selülit Nasıl Geçer? En İdeal Selülit Giderici Yöntemler!

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yazın plaj modasına uygun giyinecek ve tarzınızla plajlarda boy gösterecekken, selülit denen illete maruz kalmanın sıkıntısını yaşıyor olabilirsiniz. Orta Çağ kadınları için selülit gurur duyulacak bir olgunluk işaretiyken günümüzde estetikliğin önündeki engeldir. Vücudun sahip olduğu en kötü yağ tabakası olarak ifade bulan selülit, yamru yumru bir halde basen bölgelerinde bulunur. Vücuda bir kere yerleşen selülitin yok olma süreci uzun ve zahmetli bir çalışmayı gerektirir.

Selülitlerden kurtulmak için doğru bir diyet ve egzersiz programının yapılması lazımdır ancak bu şekilde bir çalışma selülitlerin gideceğinin bir garantisi değil. Çünkü selülitlerin normal bir yağ tabakası olmadığı ve bu nedenle yağ yakma yöntemlerini kullanarak giderilmesinin bir anlamda söz konusu olmadığı ortaya çıkmıştır. Ancak daha işin başında uygun bir diyet ve bacak sıkılaştırma egzersizlerinin yapılması selülit giderici bir etki gösterebilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Selülit nasıl geçer ve selülit giderici yiyecekler hangileri?

Selülitin sebepleri nedir peki?

Selülit hakkında birçok dedikodunun olduğunu söylemek mümkündür. En çok rağbet görenlerin birincisi, kadınlarda bulunan östrojen hormonunun çokluğunun selülite sebep olmasıdır. Bu tez kadınlarda selülitin erkeklere nazaran neden daha fazla olduğunu çok iyi şekilde açıklar. Diğer bir ortaya atılan iddia ise, vücuttaki toksinlerin yağ hücrelerine zarar verdiği ve bunun vücutta selülite sebep olduğudur.

Selülit nasıl giderilir?

Selülitin nasıl giderileceği konusunda vereceğimiz bilgiler kesin olmamakla birlikte selülitin önünü alıcı ve kuluçka seviyesinde olan selüliti giderici mahiyettedir. Selülitin tamamen yok olması için estetik cerrahide müdahale edilmesi gerekebilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.