Selülit Giderici Yöntemler ve Öneriler

Selülit Giderici Yöntemler
Selülit Giderici Yöntemler
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Selülit nası giderilir? Selülit giderici yöntemler ve tedavi önerileri nelerdir?

Yazımıza öncelikle Selülit nedir? sorusunun cevabını vererek başlayalım. Selülit bir çeşit bağ dokusu zayıflamasıdır. Yağ birikmesi sonucunda pütürlü bir cilttir.Genel olarak kadınlarda (% 90 oranında) görülen selülit mide bölgesi, kalça, basen ve bacaklarda yoğunlaşır. Birçok kadın selülitli bir görüntüden rahatsız olur, özellikle yaz aylarında selülitlerden kurtulmak için çok çaba sarf eder.

Selülitlerden doğal bir şekilde kurtulmak mümkün. Bunun için işte selülit giderici yöntemler;

  • Bol bol su içilmelidir. Su bağ dokularındaki gevşemeyi giderir ve aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olur. Su içmek kan dolaşımını da artırır. Günde en az 2 litre su içilmelidir.
  • İşlenmiş şeker ve rafine tuz vücut için ciddi anlamda zararlıdır. Bu iki madde nedeniyle hücreler su kaybettiği için selülit oluşması olasılığı artar. Yüksek miktarda tuz ve şeker tüketimi vücutta toksin etkisi yapar. Şeker aynı zamanda diyabet olmanıza sebebiyet verir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Türk kahvesi telvesi ile göbek eritme ve selülit giderme

Selülit Giderici Yöntemler
Selülit Giderici Yöntemler
  • Karbonhidratlar da selülit oluşmasına neden olur. Bu nedenle aldığınız karbonhidratlara dikkat etmeniz gerekir. Diyet yapılıyorsa karbonhidrat miktarına dikkat edilmelidir.
  • Hızlı kilo almak ve akabinde hızlı bir şekilde vermek cildin bağ dokusunu zedeler ve selülit oluşturur. Bu nedenle kontrollü bir şekilde zayıflanmalıdır.
  • Hareketsizlik yağ birikimine ve dolayısıyla selülitlere sebep olur. Aynı zamanda kas kütlesi de azalacağı için yağlar daha belirginleşir. Yürüyüş en ideal spordur.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Selülit Nasıl Geçer? En İdeal Selülit Giderici Yöntemler!

  • Aerobik egzersiz yapmak kalbiniz için faydalı olduğu kadar vücudunuzdaki yağlardan da kurtulmanızı sağlar. Haftada 5 kez kardiyo egzersiz yapılmalıdır. Sıkı kalçalara ve selülitsiz günlere merhaba diyebilirsiniz. (Ayaklarınızı yarım metre kadar yanlara açın ve ellerinizi ileriye doğru uzatıp önce eğilin sonra da kalkın. Bunu 20 defa tekrar edin.)
  • Bu doğal yöntemlere ek olarak selülitleri gidermek için cildi fırçalamak, retinoid içeren kremler kullanmak ve masaj yaptırmak da ciddi biçimde etkilidir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Selülit nedir? Selülitten kurtulma yolları nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.