Seksi göğüsler için egzersiz önerileri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yaşlandıkça vücut elastikiyetini kaybeder, dolayısıyla sarkmaya başlar. Buna bir de yer çekimi eklenince sarkmaya ilk olarak göğüslerden başlıyoruz.

Elbette bu durum kaderiniz olmak zorunda değil. 40 yaşını geçmiş pek çok model hala çok seksi dekoltelerle karşımıza çıkıyor. Fakat bunlar otururak ya da üzülerek değil, egzersizle oluyor.

 

1 Yüzünüz duvara gelecek şekilde, duvarın karşısında ayakta durun. Avuç içlerinizi duvara koyun ve adeta duvarı yerinden oynatmak istermişcesine bastırın, 10 saniye boyunca ittirmeye devam edin. Dinlenin ellerinizi gevşetin ve aynı egzersizi 10 set halinde tekrarlayın.

2 Ayakta durun, kollarınızı dirseklerinizden hafifçe bükün ve ellerinizi kalçanızın üzerine koyun. Arkanızdan dirseklerini birbirine değdirmeye çalışın. Bu hareketi yavaşça yapın, kaslarınızı 10 -15 saniye esnetin ve 8 tekrar yapın.

3 Avuç içlerinizi göğsünüzün önünde birleştirin ve 3-5 saniye kadar bastırabildiğiniz kadar sert bastırın. Aynı hareketi 8-10 defa tekrarlayın.

4 Yüzmek göğüs için en iyi egzersizlerden biri. Eğer yüzmeye gidemiyorsanız, yere uzanın, göğüs kaslarınızı sıkın ve kurbağalama yüzermiş gibi yapın. Kaslarınızı sıkarak 100 kulaç atın.

5 Son olarak gögüsleriniz daha dik görünmesi için duruşunuzu düzeltmelisiniz. Bilinen en basit yöntem olarak bir kitabı başınıza koyup yürümeye çalışarak duruşunuzu düzeltebilirsiniz.

 

 

Kaynak: Elmaelma.com

 

 

 

 

More from the blog

Göbek Eritme Egzersizleri ve Beslenme Yöntemleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte göbek eritme egzersizleri ve beslenme yöntemleri konusunda ciddi araştırmalar yapan bayan okuyucularımızı aydınlatmak istiyoruz.

Güç ve Esneklik için Plates Hareketleri

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte güç ve esneklik için plates hareketleri ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Her geçen gün büyüyen...

Lohusa Dönemi için Faydalı Egzersiz Hareketleri

Bugün ki makalemizde kadınlar için çok faydalı olacağına inandığımız lohusa dönemi için faydalı egzersiz hareketleri üzerinde duracağız. Türkiye genelinde hamilelik sonrası süreç, kadınlar için...

Bel ve Sırt Ağrılarından Kurtulmanızı Sağlayacak Yoga Hareketleri

Son dönemlerde kadınların özellikle en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan birisi olan bel ve sırt ağrıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde internet ortamında da en...