Seksi dudaklara sahip olun

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Çoğu kadın dolgun, baştan çıkarıcı ve mükemmel dudaklara sahip olmak ister. Dudaklarınızın seksi görünmesini istiyorsanız, bu önerile göz atın.

Dudak kalemini es geçmeyin

Dudak kalemi artık demode sayılsa da, eğer dudaklarınızın ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız kullanabilirsiniz. Ancak, dudak şeklini kalemle fazla zorlamak hoş görünmez. Küçük düzeltmeler yeterli. Dudak kalemi, dudakları belirginleştirir ve dudak çevresi net olarak ortaya çıkar. Çok ince bir uçla, dudaklarınızı çevrelemeye dikkat edin. Bunu biraz dudak çizginizin dışında yaparsanız, dudaklarınız daha kalın gözükür. Dudak kaleminin rengi, rujunuzla aynı tonda olsun.

Parlak renkler seçin

Ruj seçerken parlak renkli olmasına dikkat ederseniz hem istediğiniz görüntüyü yakalar, hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermiş olursunuz.

Dolgun dudaklar, seksidir.

Kalın dudakları abartmayın

Eğer dudaklarınız kalın ise, dudak kalemini dudak çizginizin biraz içine doğru uygulayın. Böylece dudaklarınız daralır. Rujunuzu, parlak olmayan koyu renklerden seçmeniz de önemli.

Dudaklarınız zaten kalın olduğundan onları daha da fazla vurgulamanıza hiç gerek yok. Bu sefer çok itici olabilirler…

Rujun üzerine parlatıcı

Şeffaf veya hafif renklendirilmiş olan parlatıcıların bazı çeşitleri ruj üstüne sürüldüğünde, rujun rengini uzun süre korur.

Simetrik olmayan dudaklar için

Simetrik olmayan dudaklar için yapılması gereken en doğru şey ise istediğiniz biçimi kalem ile vermek. Uyguladığınız kalemin renginin görünmemesi için de makyaj ile aynı renk kalemi kullanın.

Fırça eşit dağıtır

Rujunuzu bir fırçayla sürerseniz dudağın her tarafının eşit şekilde boyandığından emin olabilirsiniz. Fazlalığı kağıt peçeteyle alın, bu uygulama kalıcılığı arttıracaktır.

Gündüz ruju

Gündüz makyajınız zarif ve sade olmalıdır. Dudaklarınıza parlatıcı ya da açık renkte bir ruj sürün. Şeftali ve pembe tonlarındaki rujlar idealdir.

Ofis renkleri

Ofis renkleri

İşyerinde gün boyunca bakımlı görünmenizi sağlayacak bir makyaj tercih edin. Ama rujunuzun çok fazla parlak ve ıslak görünmemesine dikkat edin. İş yerinde genelde mat veya sedefli rujlar tercih edilir.

Gece makyajı

Gece makyajında kuvvetli tonları ve parlak renkleri özgürce kullanabilirsiniz. Hatta kırmızı bir ruju sadece aksesuvarlarınızla bile kombinleyip çıkabilirsiniz. Renklerle oynayın!

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.