Sağlıklı Bebekler için Sağlıklı ve Organik Bebek Odaları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Evlenirken yeni bir ev döşemeye başlandığında üzerinde en çok titizlenilen şey bebek odası tasarımlarıdır. Yeni evlenen çiftler, hayatlarını sürdürecekleri evi ararken, belki de kendi odalarından çok öncelikli olarak, bebek odasının nerede olacağına karar vermeye çalışır ve muhtemelen de bunun için en uygun odaya sahip olan evi kiralar ya da satın alırlar. Çünkü hayatları boyunca üzerlerine titreyecekleri yegâne varlıklar olan doğacak bebeklerinin fiziksel ve ruhsal gelişimi için, sağlıklı bir bebek odası olmazsa olmaz bir şarttır.

İşte sağlıklı bebekler için organik bebek odaları hakkında bilmeniz gerekenler ve organik bebek odası dekorasyonu önerileri…

Organik Bebek Odaları
Organik Bebek Odaları

Bebek Odalarındaki Tehlike

Bebek odası tasarımlarını seçerken, görüntüden çok sağlıklı olmasına önem vermek, son yıllarda bilinçli anne babaların sıklıkla dikkat ettiği bir durum. Zira bebeklerin cildi yetişkinlere göre ortalama 5 kat daha ince ve duyarlı bir yapıya sahip. Bu sebeple, ev döşenirken bebek odalarına ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Bilhassa yeni doğanların hassas cildinin yeni ortamına alışması, enfeksiyonlara ve tahrişlere karşı cildi koruyacak sistemin oluşması için gereken sağlıklı bebek odası şartları sağlanmazsa, bebeğin fiziksel gelişimi bazı hasarlar görebiliyor. Zira mikroplar ve kimyasallar cilt tarafından kolaylıkla emilerek bebeğin hastalanmasına neden olabilir. Bu nedenle sağlıklı bir bebek odası için boyadan karyolaya kadar seçilecek ürün son derece önemli.

Organik Bebek Odası Dekorasyonu
Organik Bebek Odası Dekorasyonu

Organik Bebek Odaları ve Sağlıklı Bebekler

Teknolojik gelişmeler ile birlikte artan petrokimyasal maddeler ve türevleri, plastikler ve buna benzer maddeler insan hayatını olumsuz yönde etkileyerek, pek çok kanser hastalığının da esas sebebi olarak anılıyor. Bu sebeple son yıllarda insanlar bilinçli bir şekilde doğal ve özellikle de hiçbir katkı maddesi içermeyen organik ürünleri tercih ediyorlar. Hal böyle olunca, bebek odalarında da farklı düşünmek imkânsız. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus organik diye sunulan malzeme ve eşyaların gerçekten organik olup olmadıklarını ayırt etmek.

Organik Bebek Odası Dekorasyonu
Organik Bebek Odası Dekorasyonu

Organik Sertifikalı Bebek Odaları

Bebek odası için organik ürün seçerken, etiket üzeri yazılar dikkatlice okunmalı ve ürünlerin organik sertifikalı olduğuna dikkat edilmeli. Sağlıklı bir bebek odası modeli için seçilecek ürünler boyadan karyolaya dek her alanda titizlikle üretilen ürünler olmalı. Bunları bulmak için internet ortamında kısa bir gezinti yapmak yeterli. Ancak tekrarlamakta fayda var ki dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu ürünlerin sertifikalı olup olmadığı. Gerçek bir organik üründe, ürünün organik olduğuna dair sertifika bulunur. Bu ürünler sertifikalı bitkilerden elde edilen özler ve yağlar kullanılarak üretildikleri için cilt dostudur. Katkı maddesi içermezler. İnsan sağlığını korurlar ve üretim aşamasında dahi çevre dostudurlar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.