Sağlık ve diyet için hangi saatte ne içmeli?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

27165Sağlıklı bir beslenmede nasıl ki öğünler belli saatlere göre yeniyorsa, sıvı alımının da doğru saatleri var.

Vücudunuzun ihtiyaçlarına gerektiği gibi yanıt verebilmek için hangi saatte ne içeceğinizi bilmeniz gerekiyor!

Neden susadığımızı hiç merak ettiniz mi?

Organizma, su rezervi azalmaya başlayınca beyne sinyal veriyor. Böylece susuyoruz. Su, organizmanın işlevini sürdürebilmesi için temel ihtiyaçlarından biridir. Vücumuzun yüzde 60’tan fazlası sudur.

Gerek terleme, gerek böbrekler, gerekse nefes alıp-vererek vücuttan su atılıyor. Yerine konmadığı zaman da susuz kalan organizmada aksaklıklar meydana gelebiliyor. Başlıca içeceğimiz sudur.

Ama sağlığımız için diğer içeceklere de gün içinde yer vermeliyiz. Çünkü organizmanın sudan başka sıvılara da ihtiyacı vardır. Ancak her içeceğin bir saati vardır. Doğru zamanda doğru içeceği seçmek önemli!

More from the blog

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

İsveç Diyeti ile Evde Kolay Zayıflama, 13 Günde 12 Kilo Verin

Türkiye genelinde ve dünya genelinde en popüler zayıflama seçeneklerinden birisi olan İsveç diyeti ile alakalı olarak en güncel bilgileri sizlere sunacağız. 13 günde 12 kilo vermeye hazır mısınız?