Sağlık Sektörünün Sonraki Adımı Zirve’de Belirlenecek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Elektronik sağlık ve mobil sağlıkta en güncel gelişmelerin ele alınacağı E-Sağlık, M-Sağlıkta Sonraki Adım Konferansı, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12 kapsamında 12 Eylül 2012’de devlet temsilcileri, hastaneler ve teknoloji geliştiricileri bir araya getirecek. Sağlık Bakanlığı desteği ile düzenlenen ve SGK, TÜBİTAK gibi kurumlardan da konuşmacıları ağırlayacak konferansta; Türkiye’yi e-sağlık kaydına hazırlayacak altyapı çözümleri, sosyal medyanın sağlığın yaygınlaştırılmasında kullanımı ve kişisel sağlıkla ilgili gelecek öngörüleri gibi başlıklar da derinlemesine tartışılacak.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ne taşınan ve bu yıl Vodafone’un ana sponsorluğunda 11 –13 Eylül 2012 tarihleri arasında “Sonraki adım” teması ile gerçekleştirilecek ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12, sağlık alanındaki gelişmeleri özel bir konferansta ele alacak. E-sağlık, M-Sağlıkta Sonraki Adım Konferansı, devlet, hastene, birey üçgeninde gelişen yeni sağlık hizmetleri anlayışını ve teknolojinin rolünü işleyecek.

Konferans kapsamında sağlık sektörünün teknolojinin etkisiyle bir sonraki adımda sunabileceği yenilikçi hizmet ve uygulamalar gündeme taşınacak. Öte yandan elektronik sağlık kaydı, GSM operatörlerinin mobil sağlığa bakış açıları, HBYS’de sonraki adımda hastaneleri nelerin beklediği de irdelenecek konular arasına sıralanıyor.

Enine boyuna e-sağlık için 5 panel bir arada

Konferans kapsamına Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ekrem Atbakan, Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Hakkı Öztürk ile İdari İşler Grup Başkanı Dr. Ünal Hülür başta olmak üzere bakanlıktan çok sayıda konuşmacı kürsüye çıkacak. “Mobil sağlıkta bizi ne bekliyor?” başlıklı panel Avea, Turkcell, Vodafone ve Artı Sağlık ile Acıbadem Mobil’den yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilecek. Türkiye’nin elektronik sağlık kaydına hazır olup olmadığının sorgulanacağı bir başka panelde, Sağlık Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversitelerden konuşmacılar söz alacak.

E-sağlık, M-Sağlıkta Sonraki Adım Konferansı, Sisoft ana sponsorluğu, Acıbadem Mobil ve Turkcell sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12, AB Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra onlarca ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütünün destekleriyle gerçekleştiriliyor.

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12, 11 – 13 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.